Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parada w 20.rocznicę pierwszych wolnych wyborów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parada w 20.rocznicę pierwszych wolnych wyborów
03-06-2009 22:55   Janusz Ludwiczak
W czwartek o godz. 17:00 wyruszy już po raz czwarty Parada Łazarska, która z okazji Dni Łazarza przemaszeruje ulicami dzielnicy. W tym roku będzie szczególna - w 20.rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych i z okazji 20. jubileuszowych Dni Łazarza.

W czwartek, 4 czerwca o godz. 17:00 z boiska Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego wyruszy IV Parada Łazarska. W tym roku demonstracja, która odbywa się podczas Dni Łazarza będzie szczególna. Odbędzie się w 20. rocznicę pierwszych wyborów oraz z okazji 20. okrągłego i jubileuszowego dzielnicowego święta.

W IV Paradzie Łazarskiej mają podobnie jak w latach ubiegłych wziąć udział przede wszystkim mieszkańcy, uczniowie łazarskich szkół. W przemarszu udział mają wziąć między innymi ułani na koniach z Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania i Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy Miasta Poznania im. Karola Kurpińskiego. Na paradzie pojawić mają się także bębniarze i zabytkowe samochody.

Pierwsza Parada Łazarska przeszła 31 maja 2006 roku po mszy świętej w kościele Matki Boskiej Bolesnej w intencji mieszkańców i przeszła ulicami Głogowską, Niegolewskich, Małeckiego, Rynek Łazarski i Dmowskiego. Rok później jej trasa została wydłużona i prowadziła z kościoła Matki Boskiej Bolesnej ulicami Głogowskiej, Berwińskiego i Matejki do Parku Wilsona, gdzie w Muszli Koncertowej odbył się koncert "Łazarz się bawi".

Jak będzie w tym roku przekonamy się już za kilkadziesiąt godzin. Warto jednak wziąć udział w IV Paradzie Łazarskiej. Zademonstrujemy nie tylko przywiązanie do dzielnicy, ale do Poznania. Pokażemy, że Poznań także obchodzi 20. rocznicę wolnych wyborów i nie tylko Kraków i Gdańsk potrafią świętować.

Zbiórka o godz. 16:30. IV Parada Łazarska przejdzie z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych ulicami Wyspiańskiego i Głogowską. pod Zespół Szkół Muzycznych i VIII Liceum Ogólnokształcące.

Po paradzie, która zakończy się pod budynkami ZSM i VIII LO odbędzie się Apel Wolności z krótkim koncertem.

W imieniu organizatorów i naszym serdecznie zapraszamy.


Na zdjęciach III Parada Łazarska, która przeszła ulicami dzielnicy 7 czerwca 2008 r.

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

ZOBACZ TAKŻE: Bimbą do Wolności

SERWIS 20.JUBILEUSZOWYCH DNI ŁAZARZA: www.20dni.lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat. Obowiązują zapisy:dom.bajek.poznan@gmail.com.Projekt "Dom Bajek - warsztaty literacko-plast

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: