Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parada w 20.rocznicę pierwszych wolnych wyborów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parada w 20.rocznicę pierwszych wolnych wyborów
03-06-2009 22:55   Janusz Ludwiczak
W czwartek o godz. 17:00 wyruszy już po raz czwarty Parada Łazarska, która z okazji Dni Łazarza przemaszeruje ulicami dzielnicy. W tym roku będzie szczególna - w 20.rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych i z okazji 20. jubileuszowych Dni Łazarza.

W czwartek, 4 czerwca o godz. 17:00 z boiska Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego wyruszy IV Parada Łazarska. W tym roku demonstracja, która odbywa się podczas Dni Łazarza będzie szczególna. Odbędzie się w 20. rocznicę pierwszych wyborów oraz z okazji 20. okrągłego i jubileuszowego dzielnicowego święta.

W IV Paradzie Łazarskiej mają podobnie jak w latach ubiegłych wziąć udział przede wszystkim mieszkańcy, uczniowie łazarskich szkół. W przemarszu udział mają wziąć między innymi ułani na koniach z Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania i Orkiestra Reprezentacyjna Kolejarzy Miasta Poznania im. Karola Kurpińskiego. Na paradzie pojawić mają się także bębniarze i zabytkowe samochody.

Pierwsza Parada Łazarska przeszła 31 maja 2006 roku po mszy świętej w kościele Matki Boskiej Bolesnej w intencji mieszkańców i przeszła ulicami Głogowską, Niegolewskich, Małeckiego, Rynek Łazarski i Dmowskiego. Rok później jej trasa została wydłużona i prowadziła z kościoła Matki Boskiej Bolesnej ulicami Głogowskiej, Berwińskiego i Matejki do Parku Wilsona, gdzie w Muszli Koncertowej odbył się koncert "Łazarz się bawi".

Jak będzie w tym roku przekonamy się już za kilkadziesiąt godzin. Warto jednak wziąć udział w IV Paradzie Łazarskiej. Zademonstrujemy nie tylko przywiązanie do dzielnicy, ale do Poznania. Pokażemy, że Poznań także obchodzi 20. rocznicę wolnych wyborów i nie tylko Kraków i Gdańsk potrafią świętować.

Zbiórka o godz. 16:30. IV Parada Łazarska przejdzie z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych ulicami Wyspiańskiego i Głogowską. pod Zespół Szkół Muzycznych i VIII Liceum Ogólnokształcące.

Po paradzie, która zakończy się pod budynkami ZSM i VIII LO odbędzie się Apel Wolności z krótkim koncertem.

W imieniu organizatorów i naszym serdecznie zapraszamy.


Na zdjęciach III Parada Łazarska, która przeszła ulicami dzielnicy 7 czerwca 2008 r.

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum

ZOBACZ TAKŻE: Bimbą do Wolności

SERWIS 20.JUBILEUSZOWYCH DNI ŁAZARZA: www.20dni.lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

25

lis

do 28-11-2019
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Świąteczny Kiermasz Rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

28

lis

17:00
XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II Gimnazjum nr 51 ul. Potockiej 38
Konsultacje społeczne ws. przebudowy ulicy Kolejowej
► więcej szczegółów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: