Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Когда печаль души твоей коснется" – śpiewali po rosyjsku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Когда печаль души твоей коснется" – śpiewali po rosyjsku
21-11-2016 00:23   Janusz Ludwiczak
Już po raz piaty w Gimnazjum nr 50 na Górczynie odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej, gromadząc miłośników rosyjskiej muzyki i mowy z całego województwach i nie tylko.

Mottem konkursu stały się słowa starej, popularnej piosenki:
Когда печаль души твоей коснется,
Когда разлука сердце обожжет,
Ты песню кликни, песня отзовется

Soliści i zespoły w trzech kategoriach wiekowych zaprezentowali około 30 utworów – od dobrze znanej i lubianej klasyki po bardzo nowoczesne muzyczne kawałki. Należy zaznaczyć, że tegoroczny konkurs wyróżniał się bardzo wysokim poziomem artystycznym, dlatego jury w składzie: dr Małgorzata Wiatr (przewodnicząca, rusycystka), Karolina Gębka (mgr teorii muzyki) i Igor Oszczepkow (konsul Federacji Rosyjskiej) – miało niełatwo zadanie. Było jednak bardzo obiektywne i fachowe, a przy przyznawaniu kolejnych wyróżnień brało pod uwagę nie tylko stronę muzyczną i artystyczną wykonania, lecz także znajomość tekstu, poprawną wymowę, odpowiednio dobrany repertuar – wyjaśnia Iwona Połczyńska-Rolek z Gimnazjum nr 50.

Grand Prix Konkursu "Złota Matrioszka" otrzymała Ewa Borowiak z Zespołu Szkół w Trzemżalu za wykonanie piosenki "Milion głosów".

W kategorii szkół podstawowych ex aequo zajęły: Aleksandra Ławniczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu oraz zespół Kantylena z SP1 w Grodzisku Wlkp. Wśród gimnazjów najlepsza okazała się Natalia Malicka z POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza, która zaśpiewała piosenkę "Czas nie istnieje". Z kolei wśród szkół podstawowych zwyciężyła Zofia Kaczmarek z Liceum w Grodzisku za wykonanie piosenki "Kukułka".


Komentarze (1)

22-11-2016 23:28:24
kamil
Jestem ciekaw co na to nasza obecna władza. Ale jeśli impreza się odbyła to widocznie nie mieli nic przeciwko temu. Trochę to dziwne. Impreza przypomina mi słynny konkurs piosenki żołnierskiej , który organizowany był co roku w Kołobrzegu. No comment.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: