Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na boisku przy Górczyńskiej ruszyła budowa wieżowca? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na boisku przy Górczyńskiej ruszyła budowa wieżowca?
19-11-2016 16:13   Janusz Ludwiczak
Otrzymaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy są zaniepokojeni odgrodzeniem boiska przy ul. Górczyńskiej. Mieszkańcy obawiają się, że rusza budowa wysokiego wieżowca, o czym informowali ich robotnicy.

Na boisku przy Górczyńskiej developer chyba zaczął zabezpieczać teren - niezgodnie z uchwalonym niedawno miejscowym planem zagospodarowania. Dziś od rana zaczęto stawiać płot. Kolega który robił zdjęcie podpytał panów którzy to robili, w jakim to celu, i powiedzieli, że będzie budowa... – napisał do nas Bartłomiej Łopatka.

No to wygląda na to, że jednak budowa ruszy lada dzień, teren od dzisiejszego poranka jest ogradzany, a ekipa montująca płot wspomina coś o 16 piętrowym wieżowcu. O budowie bloku informują panowie stawiający płot - podobno ma mieć 16 kondygnacji – pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) Mirosław Siergiej, "tata dwóch chłopaków którym właśnie ktoś zabrał boisko".

Sprawdziliśmy w wydanych decyzjach. Dla tej działki nikt nie starał się o wydanie warunków zabudowy, tym bardziej nie wydano też pozwolenia na budowę. Co więcej. Na początku września Rada Miasta Poznania uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który wyklucza jakąkolwiek zabudowę tego terenu.

Utalamy, kto jest właścicielem tego terenu. Z tego co wiem, Agencja Mienia Wojskowego sprzedała teren. Rada Osiedla Górczyn ani Rada Miasta nic nie wie o planach inwestycyjnych. Jeżeli ruszyła tam budowa, to będzie trzeba powiadomić nadzór budowlany – mówi Bartosz Zawieja, Radny Miasta Poznania.

Bez pozwolenia nie można rozpocząć budowy i realizacji inwestycji. Gdyby rozpoczęły się roboty budowlane natychmiast powinien wkroczyć Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i nałożyć kary. Zgodnie z planem miejscowym, który został niedawno uchwalony jest to teren sportowo-rekreacyjny, nie może na nim powstać żaden budynek, tym bardziej 16-piętrowy – wskazuje Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Sygnały od zaniepokojonych mieszkańców otrzymała również rada osiedla.

Jest uchwalony plan miejscowy dla tego terenu, więc budowa tutaj nie może ruszyć. Myślę, że to ogrodzenie jest zrobione, gdyż do Straży Miejskiej napływały sygnały o zaśmiecaniu tego boiska. Boisko nie zostało całkowicie ogrodzone. Jest wejście od ulicy Górczyńskiej. Raczej to jest kwestia porządkowa, boisko jest mocno zniszczone, nikt tutaj nie sprząta – uspokaja Wiesław Banaś, przewodniczący Rady Osiedla Górczyn.

Do sprawy wrócimy.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Bartłomiej Łopatka (2), Mirosław Siergiej (1,3,4), Wiesław Banaś (5,6,7)
Zdjęcia przesłane przez naszych Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Rada Miasta uchwaliła plan miejscowy dla Górczyna

ZOBACZ TAKŻE: Górczyńska: w miejscu boiska ma powstać blok

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

22-11-2016 11:15:32
GRC
* Ustalamy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: