Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Artyści dla Poznania - 35 lat malarstwa, kultury i sztuki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Artyści dla Poznania - 35 lat malarstwa, kultury i sztuki
19-11-2016 12:07   Janusz Ludwiczak
W tym roku działające przy Klubie "Krąg" Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej obchodzi 35-lecie działalności. Prace artystów będzie można zobaczyć na wystawie, podsumowującej ich dorobek.

To jedno z najaktywniejszych i najbardziej znanych w stolicy Wielkopolski i regionie stowarzyszeń twórczych, cyklem wystaw zatytułowanym "Artyści dla Poznania. 35 lat malarstwa, kultury i sztuki" obchodzi 35-lecie swego istnienia. We wszystkich jubileuszowych wystawach, oprócz prestiżowej "Pastele bez granic", w której uczestniczyły trzy artystki brało udział po kilkudziesięciu artystów prezentujących kilkadziesiąt rozmaitych kompozycji – obrazów, rzeźb fotografii, gobelinów i instalacji. Były to więc duże ekspozycje, w których - obok członków Stowarzyszenia – wzięli również udział zaproszeni przyjaciele i sympatycy PSPT. Setki spotkań, plenerów, warsztatów i wystaw przyczyniło się do ukazania w dziełach sztuki piękna Wielkopolskiej ziemi oraz propagowania twórczości artystycznej na terenach znajdujących się z dala od centrów sztuki. Myślę, że PSPT umiejętnie i z sukcesem łączy własne zainteresowania i ambicje zrzeszonych w nim członków z wypełnianiem zadań "ambasadora sztuki" Poznania i Wielkopolski – wyjaśnia Andrzej Haegenbarth z Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej powstało w maju 1981 roku, początkowo działało w niewielkim pokoju w Centrum Kultury Zamek, w styczniu 1993 r. przeniosło się do Klubu Osiedlowego "Krąg".

W ciągu trzech i pół dekad Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej, w którym obecnie działa cyklicznie ponad 30 członków przygotowało liczne wystawy obrazów, rzeźb i gobelinów m.in. w Salonie Posnania, holu Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miejskiego, wielu galeriach sztuki, a także w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, w Muzeum w Uzarzewie, Ośrodku Kultury w Komornikach. Członkowie Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej prezentowali wielokrotnie swoje prace również w Lesznie, Szamotułach, Kórniku, Suchym Lesie, Swarzędzu i oczywiście w murach "Kręgu".

Niedawno Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej otrzymało Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Dziś o godz. 17:00 w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbędzie się wernisaż wystawy "Artyści dla Poznania - 35 lat malarstwa, kultury i sztuki". Swoje prace zaprezentuje Janusz Biernacki - urodzony w 1958 r. w Poznaniu, malarz, poeta – tworzy w technice olejnej, głównie są to postacie, akty, oraz surrealizm. Działalność twórczą rozpoczął w latach 80. od grafiki, by następnie zająć się malarstwem, w którym rysunkowy aspekt (linearyzm i konturowość) jest widoczny do dziś. Brał udział w ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych, z czego najciekawsze z nich, to wystawa w Muzeum Ziemi Miłosławskiej w 1999 roku, w Centrum Sztuki w podziemiach poznańskiej Fary z Antonim Zydroniem w 1996 roku oraz w Galerii City Park w Poznaniu w ubiegłym roku. Jest członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, od 2004 do 2015 roku współpracował z Ekologicznym Stowarzyszeniem Środowisk Twórczych EkoArt. Od roku 2012 jest współzałożycielem Grupy Artystycznej Strefa Wyobraźni, do której należą członkowie różnych grup artystycznych ze środowiska poznańskiego. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech i Kanadzie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: