Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Balkon przy Matejki został nagrodzony przez miasto w konkursie "Zielony Poznań" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Balkon przy Matejki został nagrodzony przez miasto w konkursie "Zielony Poznań"
22-11-2016 06:55   Janusz Ludwiczak
Balkon państwa Doroty i Macieja Majewskich przy ul. Matejki 53 zajął trzecie miejsce w konkursie "Zielony Poznań".

Aż 5 030 obiektów: zieleńców, kwietników, balkonów, tarasów, działek i ogrodów zgłoszono do tegorocznej, już 23. edycji konkursu "Zielony Poznań". W piątkowy wieczór na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się gala wręczenia nagród zwycięzcom plebiscytu.

Coraz więcej mieszkańców jest zaangażowanych w ten konkurs. Ogrody zgłaszane do konkursu są coraz piękniejsze i komisji konkursowej coraz trudniej wybrać najpiękniejsze z nich. Ale to właśnie bardzo cieszy, że mieszkańcy tak się angażują, że zależy im, by miasto było ładne i wesołe. Zielony Poznań to radosny Poznań – powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

W tym roku do konkursu "Zielony Poznań zgłoszono: w kategorii balkony, tarasy, loggie i okna - 667 obiektów, w kategorii ogrody przydomowe - 640 obiektów, w kategorii działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych - 3 462 obiektów, a w kategorii pasy zieleni - 12 obiektów.

Nagrodzone zostały również zgłoszenia z Łazarza. Komisja konkursowa przyznała trzecie miejsce w kategorii "Balkony" dla państwa Doroty i Macieja Majewskich z ul. Matejki 53.

Ponadto Rada Osiedla Święty Łazarz otrzymała wyróżnienie za największą ilość zgłoszonych obiektów i wyjątkowo sprawny przebieg pierwszego etapu XXIII edycji konkursu "Zielony Poznań".

Dodajmy, że do 23. edycji konkursu "Zielony Poznań" Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała w sumie 116 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 57 zgłoszeń dotyczy podwórek i zieleńców.

Do konkursu "Zielony Poznań" zostało zgłoszonych 116 obiektów przez 73 osób prywatnych i instytucje. Otrzymaliśmy 57 zgłoszeń w kategorii zieleńce, zielone podwórka i kwietniki (kategoria A), 48 zgłoszeń w kategorii balkony, loggie i okna (kategoria B) oraz 11 w grupie ogrody przydomowe (kategoria C). Zgodnie z regulaminem do etapu miejskiego mogliśmy wytypować pięć obiektów do oceny przez komisję miejską – wyjaśnia Bogumiła Maćkowiak z komisji konkursu "Zielony Poznań", Rada Osiedla Św. Łazarz.

W ciągu ostatnich sześciu lat, od 2011 do 2016 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 668 obiektów, z czego 314 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 260 - w kategorii balkony, loggie i okna, 91 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.

W środę, 23 listopada o godz. 17:00 w Zespole Szkół Gimnazjalno¬–Licealnych odbędzie się podsumowanie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu, nastąpi wręczenie nagród uczestnikom.


Komentarze (1)

22-11-2016 15:30:31
pieszy przechodzień
gratulacje !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: