Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gaude Mater - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gaude Mater
02-06-2009 01:28   Janusz Ludwiczak
Koncert muzyki chóralnej i instrumentalnej - sakralnej i świeckiej "Gaude Mater" z udziałem Chóru Kameralnego "Collegium Cantorum" i solistów oraz zespołów instrumentalnych z Zespołu Szkół Muzycznych odbył się w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej.

W repertuarze koncerty znalazły się między innymi utwory M. Gomółki, J.Fr. Haendla, J.Haydna, M.A. Ingegneri, C. Franka, H. Purcella, W. Rudnicka, J. Ruttera, I. Strawińskiego.

Wykonawcami koncertu byli: Joanna Adamska, Oliwia Czarnecka, Krzysztof Czapla, Barbara Grudziecka, Kamil Ignaszak, Piotr Maciejowski, Anna Macuk, Joanna Sykulska, Paweł Piechowiak, Joanna Talarkiewicz, Hanna Winiszewska, Filip Viol oraz Chór Kameralny PSM II st. pod dyr. Małgorzaty Kwaśnik – Chmielewskiej i zespoły instrumentalne pod opieka artystyczną dyrektora szkoły Wojciecha Michalskiego.

Koncert zorganizowała Parafia Matki Boskiej Bolesnej i Klub Osiedlowy "Krąg".

KOMENTARZ OD REDAKCJI
W ogłoszeniach parafialnych czytanych w kościele Matki Boskiej Bolesnej mogliśmy usłyszeć informacje o 20. Dniach Łazarza, ale tylko o wydarzeniach organizowanych przez parafię. Szkoda, że nie poinformowano o pozostałych wydarzeniach łazarskiego święta takich jak festyn i koncerty w Parku Wilsona czy IV Parada Łazarska, która zakończy się pod budynkiem Zespołu Szkół Muzycznych i VIII Liceum Ogólnokształcącego. Szkoda, że Parafia Matki Boskiej Bolesnej promuje tylko własny koncert i msze świętą.


Komentarze (3)

02-06-2009 19:26:56
antymoher
Madzia, co się dziwisz... Zakłamanie kleru było zawsze, teraz jednak przekracza wszelkie granice. Kiedy im pasuje to obowiązuje zasada "nasza chata z kraja" i opowiadają, że tylko kościelne uroczystości mogą być ogłaszane z ambony. Ale kiedy można chciwą łapę po majątek publiczny wyciągnąć (sprawa szkół na Głogowskiej) to zaraz wrzaski w niebogłosy o starych prawach kościoła i sprawiedliwości społecznej. Jak im wygodnie, bo od dawna już parafia nie angażuje się w jakiekolwiek działanie na rzecz wspólnego dobra. Kpiny i tyle.
02-06-2009 19:10:26
max
Oj nawet tytuł Prałata nie dorówna ks. Bolesławowi Exlerowi. To był wielki człowiek
02-06-2009 15:54:08
madzia
Oj nie ładnie księże Prałacie dbać tylko o własne imprezy. TO się nazywa pycha i chwalipięstwo.
Aktualności
Niezapominajka
16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: