Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górczyn: Tunel przy pętli tramwajowej został zabezpieczony przed graffiti - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górczyn: Tunel przy pętli tramwajowej został zabezpieczony przed graffiti
17-11-2016 20:52   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont ścian w przejściu podziemnym przy pętli tramwajowej na Górczynie.

W tunelu na Górczynie odnowione zostały ściany i stropy, wnęki windowe oraz ściany oporowe.

Ze ścian i sufitów przejść podziemnych zostały usunięte wszystkie zanieczyszczenia, w tym nieestetyczne wykwity pochodzenia organicznego i biologicznego, stara i zniszczona powłoka malarska. Ściany zostały wyprofilowane a wszelkiego rodzaju pozostałości po starych instalacjach zostały zaklejone. Szczeliny dylatacyjne zostały wypełnione masą plastyczną. Wyprofilowane ściany zagruntowano i pomalowano, przynajmniej dwoma warstwami, farbami antykorozyjnymi paro przepuszczalnymi. Dopiero po zakończeniu malowania można było zabezpieczyć ściany powłoką antygraffiti, umożliwiającą wielokrotne usuwanie farb - minimum 100 cykli – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Prace nie dotyczyły klatki schodowe przy zejściu przez budynek stacji Poznań Górczyn i wejście z przejścia podziemnego na peron kolejowy, gdyż miejsca te nie znajdują się w administracji ZDM. Łącznie, powłoką antygraffiti zabezpieczona ponad 1000 metrów kwadratowych ścian w obu przejściach podziemnych. Inwestycja kosztowała ponad 55 tysięcy złotych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: