Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koniec Poznań City Center
13-11-2016 00:49   Janusz Ludwiczak
Centrum handlowe Poznań City Center znajdujące się przy dworcu kolejowym ma już trzy lata. Jednak wkrótce zniknie.

Przydworcowe centrum handlowe nie zniknie całkowicie, tylko zmieni nazwę. Dyrekcja Poznań City Center postanowiła zmienić nazwę galerii. Na jaką? To owiane jest tajemnicą. Nową nazwę centrum handlowego poznamy w czwartek, 17 listopada.

Centrum handlowe Poznań City Center zostało otwarte 25 października 2013 r. po dwóch latach budowy. Obiekt ma ponad 60 tys. m kw. powierzchni i działa w nim 250 sklepów, lokali usługowych i punktów gastronomicznych. Inwestycja wraz z budową dróg dojazdowych kosztowała 240 milionów euro.

Od samego początku Poznań City Center budzi wiele kontrowersji. Sporo osób narzekało na drogę od przystanku tramwajowego na dworzec kolejowy, którą trzeba pokonać właśnie przez centrum handlowe. To jednak się zmieniło, dzięki wybudowaniu naziemnego przejścia dla pieszych na ulicy Matyi - z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" do kładki, łączącej Most Dworcowy z budynkiem nowego dworca kolejowego.

Równo pół roku po otwarciu obiektu, 25 kwietnia 2014 r. ok. godz. 2 w nocy runął podwieszany sufit na drugim piętrze galerii handlowej. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przez dwa tygodnie centrum handlowe znajdujące się przy dworcu kolejowym i autobusowym Poznań Główny było nieczynne. Przez dwa tygodnie galeria handlowa, zwana przez wielu z racji kształtu "chlebakiem" lub też bardziej dosadnie "Shitty Center", była zamknięta. Pasażerowie pociągów i autobusów by dostać się np. z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" na dworzec kolejowy musieli pokonywać dodatkowo dystans pół kilometra. Ponadto brakowało miejsc, gdzie można było coś przekąsić, gdyż punkty gastronomiczne były nieczynne.

Kolejnym absurdem galerii są toalety. By skorzystać z WC trzeba przejść przez bramkę i wcześniej zapłacić 2 złote. Dla przykładu płatne toalety były również w Galerii Katowickiej, znajdującej się też przy samym dworcu. Dyrekcja obiektu poszła jednak szybko po rozum do głowy i trzy miesiące po otwarciu centrum zrezygnowano z opłat. Poznań City Center to jedyne centrum handlowe w Poznaniu, gdzie toaleta jest obowiązkowo płatna.

W 2014 roku za miliard złotych spółka Trigranit i PKP sprzedały nieruchomość. Nowym właścicielem obiektu zostało konsorcjum Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund.

Nowy właściciel prowadzi obecnie metamorfozę centrum handlowego. Przebudowywane są schody ruchome, plastikowe siedziska zastępowane są kanapami, pojawiają się również nowe sklepy. Zmiany w Poznań City Center będą kosztować 129 mln zł.

Jak będzie nazywać się Poznań City Center? Czekamy na Państwa propozycje nowej nazwy.


Komentarze (2)

14-11-2016 14:56:34
spragniona
Zostawmy Chlebak. Wszyscy wiedzą o co chodzi i gdzie się znajduje.
14-11-2016 07:40:35
Negatyw
Ta szkarada, powinno zniknąć z mapy Poznania (!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: