Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wypiękniały kamienice przy Śniadeckich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wypiękniały kamienice przy Śniadeckich
12-11-2016 01:13   Janusz Ludwiczak
Blisko 1,3 mln zł kosztował remont zabytkowej kamienicy przy zbiegu ulic Śniadeckich i Parkowej. Nowy wygląd zyskał również budynek Klubu Osiedlowego "Krąg".

Zakończył się remont kamienicy przy ul. Śniadeckich 26, 28 i 30 oraz Parkowej 1, 3. Inwestycja kosztowała 1 mln 294 tys. zł.

Przeprowadzony został remont budynku, zbyto stare tynki i nałożono nowe. Wykonano również remont balkonów, izolację fundamentów, odnowiono świetliki, wymionione zostały również okna piwniczne i docieplono strych wełną mineralną – wyjaśnia Adam Antoniewski, zastępca kierownika i dyrektor ds. technicznych Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Kamienica na rogu ul. Śniadeckich i Parkowej została zbudowana w 1925 roku. W ubiegłym roku podobny remont został przeprowadzony w kamienicy na przeciwko - przy ul. Śniadeckich 21 i 23, tuż za Targami.

W przyszłym roku Osiedle "Łazarz" planuje remont kamienicy przy ul. Śniadeckich 17 i 19, a w kolejnych latach nowe oblicze zyskają kolejne budynki, znajdujące się bliżej ul. Głogowskiej.

Kamienice przy ul. Śniadeckich powstały jako pierwsze na terenie naszego osiedla. Pierwsze z nich pod numerem 3, 5, 7, 9, 11, 13 i 15 zostały one zbudowane w 1906 roku. Są to ostatnie budynki, które nie przeszły jeszcze termomodernizacji, tynk kamienic wyglądał tak, jakby dopiero wojna się skończyła – wskazuje Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

To nie jedyne tegorocznego tego typu inwestycje. Przeprowadzony został również remont budynku Klubu Osiedlowego "Krąg" i administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Ten budynek to przykład socrealizmu Le Corbusiera i modernizmu. Budynek ten ma doskonałe detale architektoniczne i ciekawe żyletki. Obiekt tak spodobał się architektowi, iż zadeklarował, że będzie co drugi dzień na budowie – powiedział Jerzy Babiak.

Remont "Kręgu" trwał od końca czerwca do października i kosztował 330 tys. zł. 85% tej kwoty zostało pokrytych ze środków własnych zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, pozostała część (ok. 50 tys. zł) pochodzi z funduszu remontowego Osiedla "Łazarz".


R E K L A M A

Komentarze (5)

13-11-2016 11:39:25
Łazarz
Pierwsze duże remonty budynków mieszkalnych wykonywała Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Łazarz.Kamienice na Śniadeckich,Parkowej, Krauthofera ,"deski" na Dmowskiego,Stablewskiego,Lodowa,Łukaszewicza,Wyspiańskiego,Hetmańska,Załęże....to wszystko wyremontowano z funduszu remontowego i kredytów.
13-11-2016 11:18:32
poznanianka
Tak to prawda trzeba się bronić. Jasno i czytelnie informować , skąd pochodziły pieniądze.To s z c z e r a prawda .Dopiero Wspólnoty Mieszkaniowe trochę ożywiły r e m o n t y .Płacą na fundusz r e m o n t o w y , spłacają kredyty. Ulica K o l e j o w a , wschodnia strona jest tego najlepszym przykładem,I tak numery od np.5 6, 7 , itd aż do KlPotockiej , kończąc na numerze Kolejowa 23 Cargo .I nic tu nie dołożyło miasto, rada osiedla Łazarz , ani nikt. T y l k o mieszkańcy wzięli po PKP to bagno i ruin ę ( które po nic nierobieniu przez pół wieku ) jeszcze zyskało na sprzedaży.Brawo mieszkańcy .
12-11-2016 22:19:58
REDAKCJA
@Das: w tym przypadku nie miasto, a Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald. Zawsze możecie Państwo przesłać wiadomość na adres: redakcja@lazarz.pl. Pozdrawiam.
12-11-2016 21:29:12
Das
Do autora. Jak miasto wyda miliony to pięknie piszecie, a jak wspólnoty same sporym wysiłkiem i przy pomocy kredytu zrobią remonty kamienic, które całe lata były dewastowane przez poprzedniego zarządcę to milczycie, np na Kolejowej. Pozdrawiam
12-11-2016 12:50:00
Mikołaj
Le Corbusier i socrealizm? Biedak się teraz w grobie przewraca. Budynek jest modernistyczny, natomiast socrealizm występuje np. na ul. Chociszewskiego
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: