Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Manitusa: "Nowa alejka dla pieszych jest dewastowana przez samochody" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Manitusa: "Nowa alejka dla pieszych jest dewastowana przez samochody"
11-11-2016 23:46   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się modernizacja alejek w Parku Manitiusa. Jak wskazuje nasza Czytelniczka jest ona wykorzystywana i dewastowana przez samochody wyjeżdżające z parkingu przy pływalni Olimpia.

W ramach inwestycji naprawiona została alejka przebiegająca od ul. Reymonta, równolegle wzdłuż pływalni Olimpia i kościoła ewangelicko-augsburskiego do ul. Grunwaldzkiej.

Obserwuję od pewnego czasu przebieg inwestycji pod nazwą "Naprawa alejek w Parku Manitiusa" zleconą przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu. Niestety inwestycja nie została zrealizowana zgodnie z projektem, z fatalnym skutkiem. Projekt przewidywał odgrodzenie nowej wyremontowanej alejki od parkingu przed pływalnią "Olimpia" poprzez zamontowanie betonowych słupków na granicy alejki. Słupki stoją pod płotem zamiast w projektowanej lokalizacji a nowa alejka dla pieszych wykorzystywana jest (i dewastowana) obecnie przez samochody wyjeżdżające z parkingu – pisze do nas nasza Czytelniczka Maria Jasińska.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Zieleni Miejskiej.

Przyznajemy pani rację. Projekt będzie zrealizowany w całości. Zagrodzenie będzie. Zastanawiamy się tylko w jakiej formie, nie chcemy by stwarzało ono zagrożenie dla kierowców, bezpieczeństwo też jest ważne – tłumaczy Jolanta Szymczak, inspektor Nadzoru Grunwald Zarządu Zieleni Miejskiej.

To nie koniec inwestycji w Parku Manitiusa. W drugim etapie, który ma zostać zrealizowany w przyszłym roku naprawiona ma zostać alejka przebiegająca równolegle do ul. Reymonta. Zmniejszona ma zostać szerokość alejki do 2,5 m. Ponadto rozebrane mają zostać kamienne nawierzchnie wokół pomnika.

Zgodnie z planami miejskich urzędników przez Park Manitiusa ma zostać poprowadzona droga rowerowa, która połączy istniejącą na ul. Wyspiańskiego z planowaną na Grunwaldzkiej.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Komentarze (2)

13-11-2016 11:22:17
zdziwiona
I znowu nie ma nikogo odpowiedzialnego za p r a w i d ł o w e wykonanie . A juz myślałam ,że trochę się zmienia.
12-11-2016 08:49:45
Kasia
A to jest nowa alejka? Hmmmm
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: