Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wydzielono torowisko na Grunwaldzkiej. Powstał buspas na prawym pasie - kierowcy nie przejadą? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wydzielono torowisko na Grunwaldzkiej. Powstał buspas na prawym pasie - kierowcy nie przejadą?
11-11-2016 00:45   Janusz Ludwiczak
Wcześniej niż zakładano wydzielono torowisko tramwajowe na ul. Grunwaldzkiej – chwali się magistrat. Tymczasem problem z przejazdem mogą mieć kierowcy, gdyż lewy pas został odgrodzony ciągłą linią i służy tylko i wyłącznie dla tramwajów, autobusów i pojazdów służb ratunkowych. A jak wynika z oznakowania pionowego prawy pas został przeznaczony na buspas. Tym samym kierowcy zgodnie z przepisami nie powinni jeździć ulicą Grunwaldzką pomiędzy Matejki a Roosevelta w ogóle.

Wcześniej niż zakładano wydzielono torowisko tramwajowe na ul. Grunwaldzkiej. Wykonawca wymalował już pasy na jezdni, które wydzielają torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Matejki (Stolarskiej) do przystanku Bałtyk. Poruszać się po nim mogą teraz tylko tramwaje, autobusy, a także pojazdy służb ratunkowych. To rozwiązanie jest szczególnie ważne, gdyż w najbliższej okolicy znajduje się szpital, straż pożarna oraz komenda policji – informuje Hubert Bugajny z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Tymczasem problem z przejazdem mogą mieć kierowcy, gdyż lewy pas został odgrodzony ciągłą linią i służy tylko i wyłącznie dla tramwajów, autobusów i pojazdów służb ratunkowych. A jak wynika z oznakowania pionowego prawy pas został przeznaczony na buspas. Tym samym kierowcy zgodnie z przepisami nie powinni jeździć ulicą Grunwaldzką pomiędzy Matejki a Roosevelta w ogóle.

Najprawdopodobniej wykonawca zamontował niewłaściwe oznakowanie pionowe. Do sprawy wrócimy.


R E K L A M A

Komentarze (7)

13-11-2016 14:39:39
rrrrrrrrrr
Ciekawe kto to wymyślił te "wspaniałe" zmiany,które nikomu nie służą.Tylko pieniądze wydane.
12-11-2016 14:24:36
Rzecznik ZDM
Na ul. Grunwaldzkiej zamontowano kilka niewłaściwych znaków pionowych. Jeszcze dziś wykonawca je zdemontuje by nie wprowadzały kierowców w błąd. Zgodnie z nową organizacją ruchu na odcinku ul. Grunwaldzkiej (od przystanku Bałtyk do Matejki) samochody mogą jeździć po prawym pasie, a po lewym - czyli torowisku tylko tramwaje, autobusy i pojazdy uprzywilejowane.
11-11-2016 19:59:49
Ircyś
To jednak będziemy jeżdzić samochodami po torowisku i będziemy blokować tramwaje? Jaki gospodarz takie wykonanie...na przekór wszystkim
11-11-2016 19:09:06
Aga
Nie znam założeń, planu jaki jest, ale na zdjęciu przy szpitalu jest wskazanie jazdy po torowisku a to z reguły nie jest bezpieczne. Natomiast autobusy jadące po torowisku niszczą nawierzchnię.
11-11-2016 18:23:16
pyra
Żenada. Pół miliona za to dostali i nawet porządnych znaków nie potrafią ustawić. Grobelny wróć...
11-11-2016 16:55:33
Poznaniak
Czy po ul. Grunwaldzkiej będzie można pedałować rowerem ??? Stwierdzam, że "KTOŚ" w tym mieście stracił rozum, albo zamienił go na "siano w głowie".
11-11-2016 10:04:51
emeryt
Czy ktoś nad tym panuje, plany chyba były.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: