Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona Łazarz dobrze się bawi(ł) {WIDEO, GALERIA ZDJęć} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona Łazarz dobrze się bawi(ł) {WIDEO, GALERIA ZDJęć}
01-06-2009 23:17   Janusz Ludwiczak
Koncerty Zespołu "Vertigo" i "Krąg", symulanta szachowa, bieg śladami Kazimierza Nowaka, nadmuchiwana zjeżdżalnia i zamek do skoków - takie między innymi atrakcje czekały w Parku Wilsona podczas Festynu Łazarskiego, który odbył się w sobotę. Plany organizatorów pokrzyżowała pogoda, jednak nie przeszkodziło to mieszkańcom Łazarza, by mile spędzić sobotnie popołudnie.

Festyn Łazarski, który po raz pierwszy odbył się w Parku Wilsona i wszystko wskazuje na to, że zagości tu na stałe rozpoczął się od wypuszczenia w niebo gołębi, w tym białego symbolizującego pokój.

Najmłodszych Łazarzan ucieszyły najbardziej nadmuchiwana zjeżdżalnia i zamek do skoków, do których ustawiała się spora kolejka. Sporym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, za którym mogli zasiąść przyszli, jeszcze mali policjanci.
Nie brakowało także chętnych do namalowania swoich prac w kąciku plastycznym. Dzieci oblegały dość licznie stoisko CIM Horyzonty, gdzie mogły pomalować sobie twarz, upodabniając się na przykład do kota.

Miłośnicy królewskiej gry rozgrywanej na czarno-białej planszy mogli się zmierzyć z mistrzem w ramach III Łazarskiej symultany szachowej.

Z ofertami łazarskich szkół i instytucji można było zapoznać się na stoiskach, które ustawione były wokół fontanny. I tak na przykład na stoisku Stowarzyszenia Radiestetów im. Czesława Spychalskiego można było zapoznać się z radiestezją, bioterapią, mocą kamieni oraz skorzystać z konsultacji specjalistów. Do rozwijania talentów sportowych, szczególnie w zakresie judo, gimnastyki i akrobatyki zachęcała Szkoła Podstawowa nr 69 przy ulicy Jarochowskiego, która jest Szkołą Mistrzostwa Sportowego.

Plany organizatorów pokrzyżowała niestety pogoda. Sobotnie intensywne ulewy odwołały m.in. koncert Kapeli z za Winkla, która ma wystąpić w piątek podczas zakończenia Dni Łazarza. Deszcz nie przeszkodził występowi młodzieżowego zespołu Vertigo, który kilka piosenek wykonał w rytmach Beatlesów.

Festyn Łazarski odbył się w Parku Wilsona po raz pierwszy. Dotychczas odbywał się na ulicy Dmowskiego. Po raz pierwszy odbyła się też gra terenowa "I Bieg Śladami Kazimierza Nowaka". Uczestnikami gry, którymi były dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów musiały odnaleźć dziesięć punktów rozlokowanych po całym Parku Wilsona i udzielić odpowiedzi na pytania lub rozwiązać rebusy.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
12

lis

19:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Pedagogów

13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: