Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Taksówki w strefie wokół Targów i dworca zaparkują za darmo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Taksówki w strefie wokół Targów i dworca zaparkują za darmo
09-11-2016 22:48   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Taksówkarze będą mogli bezpłatnie parkować w Strefie Płatnego Parkowania - zdecydowała Rada Miasta.

Na to wszystko mają pozwolić zmiany w uchwale dotyczącej warunków parkowania w Poznaniu. Według projektu zmiany uchwały, przygotowanej na polecenie prezydenta Jacka Jaśkowiaka przez Zarząd Dróg Miejskich, czas pozostawania taksówki w tych miejscach ma być nielimitowany pod warunkiem, że kierowca będzie znajdował się w pojeździe.

W uzasadnieniu do zmiany uchwały czytamy, że w obecnie obowiązujących przepisach kwestie dotyczące zwolnienia z opłat w Strefie Płatnego Parkowania kierowców taksówek oczekujących na klienta oraz podczas wsiadania i wysiadania pasażera z pojazdu, podobnie jak wyznaczenie w SPP bezpłatnych kopert dla policji, zostały pominięte. W związku z tym zmiana jest konieczna i w pełni uzasadniona.

Projekt zmiany w uchwale Rady Miasta, ułatwiający poznaniakom korzystanie z taksówek, jest jednocześnie spełnieniem obietnicy danej przez prezydenta miasta taksówkarzom i dowodem na to, że dialog i współpracę z tym środowiskiem traktuje on poważnie.

Dzięki nowym rozwiązaniom poznańscy taksówkarze będą bardziej dostępni dla swoich klientów, a także bardziej konkurencyjni w stosunku do kierowców Ubera, czy taksówkarzy spoza Poznania, którzy nie posiadają aktywnych QR-Kodów i nie będą mogli korzystać z wprowadzonych zmian - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

O znaczeniu taksówek dla oferty transportowej miasta prezydent Jacek Jaśkowiak mówił podczas niedawnego spotkania z przedstawicielami tej branży. Według niego usługi taksówkowe są ważnym elementem transportu publicznego. Tak jak komunikacja miejska czy korzystanie z rowerów wpływają na ograniczenie liczby indywidualnych przejazdów samochodowych przez centrum Poznania, a tym samym – na uspokojenie ruchu.

Prezydent deklaruje, że jest gotów na wprowadzenie kolejnych preferencji dla taksówek - m.in. umożliwienia im szybszego przejazdu nowymi buspasami, a także rozważy możliwości wjazdu taksówek tak, tam gdzie inne auta nie mogą jeździć.


Komentarze (1)

10-11-2016 09:41:47
Poznaniak
To teraz płacili za parkowanie ??????? A czy "dmuchaną lalę" będzie można zostawić zamiast kierowcy ? To oprócz możliwości jeżdżenia po buspasach, będą mogli jeździć po ścieżkach rowerowych, tak ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: