Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bajkowy świat lalek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bajkowy świat lalek
01-06-2009 21:13   Janusz Ludwiczak
Wystawa kilkudziesięciu lalek, występy artystyczne, loteria, kiermasz, konkursy oraz grochówka czekały podczas Festynu Rodzinnego na Berwińskiego na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 z okazji 20. jubileuszowych Dni Łazarza i Dnia Dziecka.

Festyn rodzinny na Berwińskiego zorganizowała w sobotę w ramach 20. jubileuszowych Dni Łazarza i Dnia Dziecka Szkoła Podstawowa nr 26. Podczas festynu można było podziwiać występy artystyczne, wziąć udział w zabawach rekreacyjnych i loterii fantowej oraz licznych konkursach. Organizatorzy przygotowali także kiermasz książek, a na zgłodniałych czekała grochówka.

W piątek i sobotę było w "dwudziestejszóstej" było można oglądać wystawę kilkudziesięciu lalek zatytułowaną "Bajkowy świat lalek". Autorem kolekcji ponad 140 lalek jest dr Halina Gdeczyk-Prędka. Autorka posiada lalki z przeróżnych stron świata. Wśród zbiorów jest szmaciana lalka z Afryki, podarowana przez dr Wandę Błeńską. W kolekcji pani Haliny są też lalki w strojach regionalnych - krakowskim, bawarskim, indiańskim, szkockim i holenderskim.
Na wystawie "Bajkowy świat lalek" było można podziwiać lalkę z Fatimy w stroju siostry zakonnej. Każda z zaprezentowanych lalek ma swoje imię, a zbieranie kolekcji przez dr Halinę Gdeczyk-Prędką rozpoczęło się w 1996 roku w Gdyni.

Podczas sobotniego festynu w Szkole Podstawowej nr 26 podobnie jak w latach ubiegłych zbierano fundusze na Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci, które obejmuje opiekę domową dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi chorobami. Przez cały dzień udało się zebrać na rzecz Wielkopolskiego Hospicjum dla Dzieci 1820 złotych i jest to kwota wyższa niż w roku ubiegłym.


Komentarze (1)

29-06-2009 19:52:15
Dlaczego mnieb tam nie była
wow
Aktualności
Niezapominajka
19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty dla dzieci z Panem Pianką w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Słowiański wieczór z aromatem dzikich ziół i pokazem rzemiosł

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: