Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jesus Christ Superstar" w Arenie {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jesus Christ Superstar" w Arenie {GALERIA ZDJĘĆ}
08-11-2016 00:29   Janusz Ludwiczak
W sobotę w hali Arena Teatr Muzyczny zaprezentował musical "Jesus Christ Superstar" z końca lat 60. Premiera spektaklu z okazji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski odbyła się w połowie kwietnia na Stadionie Miejskim.

Koncert słynnego musicalu Andrew Lloyda Webbera "Jesus Christ Superstar" z końca lat 60. XX wieku, który odbył się w sobotę 16 kwietnia na Inea Stadionie zwieńczył centralne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Widowisko, które obejrzało 26 tys. osób zostało zaprezentowane ponownie, tym razem w Arenie, w której odbywały się próby do spektaklu.

Pierwotnie dzieło było przygotowywane jako unikatowe, jednorazowe wydarzenie artystyczne. Zainteresowanie spektaklem zdecydowało jednak, że teatr postarał się o możliwość ponownej prezentacji "Jesus Christ Superstar" w Poznaniu. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat spektaklu. W mediach społecznościowych powstała nawet strona, na której fani domagali się jego powtórzenia – powiedział Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego.

Musical "Jesus Christ Superstar" przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Historię oglądamy z perspektywy zarówno Jego zwolenników, jak i przeciwników. Głównymi postaciami są Jezus Chrystus, Judasz Iskariota, Maria Magdalena oraz Poncjusz Piłat.

Kwietniowy spektakl na Stadionie Miejskim wykonali soliści, zespół wokalno-taneczny i orkiestra Teatru Muzycznego, pod kierownictwem muzycznym Piotra Deptucha, reżysera Sebastiana Gonciarza, choreograf Pauliny Andrzejewskiej oraz autora scenografii i kostiumów Mariusza Napierały. Rolę główną zagrał Marek Piekarczyk, lider zespołu TSA. Specjalnie na jubileusz powstała również pieśń "Gdzie chrzest, tam nadzieja", który na stadionie miejskim zaśpiewała orkiestra składająca się z aż 1050 osób, wśród których byli m.in. Natalia Niemen, Mateo, Arka Noego, Robert Friedrich Litza, Marcin Pospieszalski, Piotr Baron, Maciej Fortuna, Grzegorz Kopala, Kinga Kielich, "Siewcy Lednicy" i wielu innych. W sobotę w Arenie było podobnie...


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: