Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biletomat będzie w końcu działał? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biletomat będzie w końcu działał?
01-06-2009 15:46   Janusz Ludwiczak
Miał działać już w kwietniu, tymczasem mamy czerwiec. O czym mowa? O biletomacie przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, który został zamontowany już w połowie marca. Biletomat działał jednak przez chwilę, ale jak się okazało wydawał nie tylko bilet, ale zwracał pieniądze, które pasażerowie opłacali za bilety.

40 biletomatów na poznańskich przystankach miało się pojawić do końca 2008 roku, jednak opóźnienie w przetargach i przejęcie automatów biletowych przez inną spółkę miasta spowodowało poślizg. Pierwotnie biletomaty miało zainstalować Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, jednak od stycznia zajmuje się tym Zarząd Transportu Miejskiego.

ZTM deklarował, że wszystkie biletomaty pojawią się na przystankach do końca kwietnia. W piśmie z dnia 26 stycznia przesłanym przez ZTM do portalu lazarz.pl informuje: "Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że na przystanku tramwajowym "Głogowska/Hetmańska" planujemy usytuowanie biletomatu."
I faktycznie tak się stało. Biletomat na przystanku tramwajowym przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej w kierunku Centrum pojawił się w połowie marca.

Po zakończeniu montażu biletomat na przystanku "Głogowska/Hetmańska" działał przez kilka dni. Jednak jak się okazało automat wydawał nie tylko bilet, ale i te same monety, którymi płacili pasażerowie za należną opłatę. ZTM postanowił jednak zamknąć biletomat wywieszając kartkę:
"Automat do sprzedaży biletów jednorazowych komunikacji miejskiej. Wkrótce uruchomienie!".

Jest szansa, że po prawie dwóch miesiącach biletomat przestanie być atrapą. Pytanie, dlaczego ponowne uruchomienie automatu biletowego trwało aż tyle czasu?


Fot: Karol Kroll (00-03), Janusz Ludwiczak (04-07)

Komentarze (4)

03-06-2009 16:56:39
johnyj
na razie to tylko kartkę udało im się wymienić na inną :p parodia
02-06-2009 15:53:20
madzia
Czyżby "Głogowska/Hetmańska" zaczynała zmieniać się? Dziś wyburzenie kiosku, a wczoraj naprawa biletomatu. Czyżby z okazji Dni Łazarza?
01-06-2009 20:07:27
alibaba
No może zadziała jak juz mechaniki sie pojawiły
01-06-2009 18:38:04
max
No w końcu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat. Obowiązują zapisy:dom.bajek.poznan@gmail.com.Projekt "Dom Bajek - warsztaty literacko-plast

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: