Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gorąca sesja Rady Osiedla Św. Łazarz z mieszkańcami o zieleni i miejscach postojowych {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gorąca sesja Rady Osiedla Św. Łazarz z mieszkańcami o zieleni i miejscach postojowych {WIDEO}
04-11-2016 06:32   Janusz Ludwiczak
Blisko półtorej godziny trwała dyskusja mieszkańców z łazarskimi radnymi w sprawie nasadzeń zieleni i zmian w organizacji ruchu na ul. Stablewskiego i Łukaszewicza.

Jak już informowaliśmy na ulicy Stablewskiego i Łukaszewicza sadzone są nowe drzewa, m.in. platany. Jak wyjaśnia Rada Osiedla Św. Łazarz jest to rekultywacja zieleni i przywrócenie stanu pierwotnego. Z kolei na ul. Granicznej, Strusia, Małeckiego, Limanowskiego, Niegolewskich, Potworowskiego, Wyspiańskiego, Potockiej, Berwińskiego, Karwowskiego, Niecałej, Wojskowej, Dmowskiego i Łukaszewicza sadzone są drzewa w ramach projektu "100 drzew dla Łazarza", który zwyciężył w głosowaniu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Nowa zieleń nie podoba się jednak wielu mieszkańcom, którzy zwracają uwagę na to, że zmniejszona zostanie liczba miejsc postojowych, szczególnie w okolicach przychodni w obrębie ulic Stablewskiego i Kasprzaka.

ZOBACZ TAKŻE: "Nie mamy już gdzie parkować. Rada osiedla nie bierze pod uwagę zdania mieszkańców"

Na ten temat rozmawiali łazarscy radni podczas środowej sesji. W dyskusji, której filmowy zapis prezentujemy poniżej wzięli udział również mieszkańcy m.in. ul. Łukaszewicza i Bogusławskiego, a także poznańscy radni: Lidia Dudziak i Łukasz Mikuła.

Ostatecznie Rada Osiedla Św. Łazarz zdecydowała, że poprze propozycję Zarządu Dróg Miejskich, która zakłada zmianę organizacji ruchu na ul. Łukaszewicza. Po stronie wschodniej wprowadzone zostanie parkowanie równoległe na jezdni. Ponadto pojawią się przedepty i opaski z ekobordem.

To nie jedyny temat jaki był omawiany podczas środowej sesji. Łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie przeznaczenia środków finansowych pozostałych z przetargu na dalszy remont ul. Chociszewskiego, a także zaopiniowali pozytywnie regulamin wybiegu dla psów w Parku Kasprowicza.

Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła również uchwałę w sprawie zaopiniowania lokalizacji tablic ogłoszeniowych. Pojawią się one na Rynku Łazarskim, w Parku Kasprowicza, na placu Nowakowskiego, a także na ul. Jarochowskiego przy skrzyżowaniu z Winklera i Niegolewskich, a także na ul. Berwińskiego przy Szkole Podstawowej nr 26.

Ostatnią sesję Rady Osiedla Św. Łazarz transmitowaliśmy dla Państwa na żywo. Retransmisję można zobaczyć na stronie www.live.lazarz.pl. Poniżej również skrócona relacja filmowa.

Szczegółowe projekty uchwał i frekwencje radnych zamieszczamy w serwisie na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXIV (zwyczajna) 02.11.2016

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (15)

17-11-2016 21:23:52
Mieszkanka
Spójrzcie kto zasiada w radzie,sami emeryci im nie sa potrzebne miejsca parkingowe tylko ławeczka i trawniczek dla azorka zeby miał gdzie się wysrac.Poroniony pomysł z tą zielenią. Ludzie!trzeba zmienic Radę!
08-11-2016 18:02:26
emeryt
Jeśli jest akcja 100 drzew dla Łazarza, to nie widzę tam słowa TRAWA. Znowu ktoś chce przedobrzyć. Jedno pytanie kto zapłaci za ławki z "lejka". Działania rady są nieskoordynowane z potrzebami mieszkańców.
08-11-2016 15:46:31
Zmartwiony rodzic
Mam nadzieję, że nie skończy się żadną tragedią pas zieleni na przeciwko szkoły nr 77, rodzice zatrzymywali się na poboczu i odprowadzali dzieci do szkoły. Teraz dzieci są zmuszone wyskakiwać z samochodów i chodzić same. Dyrekcja Szkoły nie została poinformowana o jakichkolwiek planach, o tym, żeby ktoś zapytał rodziców nie było mowy...
08-11-2016 12:36:02
Hania
Prosze o zamontowanie slupkow przy swiezo posadzonych drzewkach na ul.Druzbackiej, juz dzisiaj widze slady po kolach samochodowych na ziemi kolo drzewka. Niestety polscy kierowcy, wiekszosc, ma w nosie wszystko i wszystkich. Nie wiem jak mozna wjezdzac tam gdzie zdrowy rozsadek i kultura mowi aby nie wjezdzac !? No ale zapomnialam kultura wsrod kierowcow /i wogole/ to cos baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zadko spotykanego a zdrowy rozsadek tym bardziej.
07-11-2016 21:42:51
Dozorca
Proszę szanownych radnych, aby poza sadzeniem "zieleniny" pamiętali jeszcze, że należy te tereny sprzątać! A nie nasadzić drzewek i niech dozorcy prywatnych kamienic sprzątają całą jesień liście. Chcecie sadzić zieleń, to jeszcze sprzątajcie liście!
06-11-2016 21:23:07
Kasia
Tak. Więcej trawników i drzew dla psów. Gratulacje
06-11-2016 20:50:00
dziadek
drzewa do lasu albo parku a nie na ciemnych ulicach sadzić drzewa a ulice i tak zostaną dziurawe (obraz nędzy i rozpaczy)Nie wiem czym sie wykazać radni - będzie sie trzeba zastanowić czy nie wygonić tej dziadowskiej rady na Wiejską bo tam mają podobne pomysły.Sprzedajcie nas i zróbcie strefę parkowania. Czy można prosić o to kto za tym głosował żeby było wiadomo jak przy następnych wyborach my mamy głosować
05-11-2016 14:30:55
Gośka
Niech będę drzewa,ale zrobić tak aby móc postawić samochód między drzewami i wszyscy będą zadowoleni. Dotyczy ulicy Kasprzaka -Stablewskiego.Myślę że Ci wymyślili którzy tu nie mieszkają i nie mają takiego problemu.SKANDAL SKANDAL SKANDAL
05-11-2016 02:14:32
Wypchana koperta
KOPERTA, KOPERTA, KOPERTA... Sadzić drzewa i koperta. Posiać trawkę i koperta, zabrać miejsca i koperta. A tu strefa i koperta, może bloki i koperta. Będzie afera i koperta
04-11-2016 23:51:40
Andrzej
Płatna strefa parkowania rozwiązałaby ten problem :)
04-11-2016 19:57:38
WOW MIKUŁA PRZYTYŁ HEHEHEH ale z niego
WOW MIKUŁA PRZYTYŁ HEHEHEH ale z niego grubas I tak mają źle radni w poznaniu
04-11-2016 18:39:06
Andrzej
Czas zaczac placic za parking.
04-11-2016 11:31:05
poznanianka
Pytanie do pani radnej L.Dudziak , p.radnego Mikuły , a szczególnie Zarządu Rady Osiedla Sw.Łazarz. Z a w s z e w p i e r w s z e j kolejności należy s p r a w d z i ć , co należy " poprawić , ulepszyć ", z uwagi na wnioski mieszkańców. W y z n a c z y ć z fachowcami co można zrobić, m a j ą c na uwadze b e z p i e c z e ń s t w o ruchu drogowego.A p o t e m przyjąć plan rekultywacji zielenii ewentualnie przywrócenie stanu pierwotnego , w całości lub częściowo. P o t e m d z i a ł a ć i w y k o n a ć. U nas zawsze najpierw robimy ( widzimy już prace na ul. Lukaszewicza, Dmowskiego , Kasprzaka ) , p o t e m konsultujemy , a na koncu m y ś l i m y i poprawiamy , ale mowimy jest dobrze. Dla Was panie i panowie radni , nie mieszkający na codzień.Serdecznie pozdrawiam.
04-11-2016 11:13:39
poznanianka
J e s z c z e raz.Panie i Panowie Radni , nie róbcie map dziur, tylko nim posadzicie zieleń , albo wyznaczycie miejsca na samochody , p o s ł u c h a j c i e mieszkańców, z o b a c z c i e jak to ma wyglądać w praktyce , a jak jest t e r a z .Edukujcie ludzi ., M u s i być miejsce na samochody u p r z y w i l e j o w a n e !!!!!Płoty, bariery , paliki , ogrodzenia , szlabany odbiją się nam czkawką , a l b o tragedią.N i e pojmuję .Mieszkaniec ma samochód ( teraz konieczność ), służbowy i może jeszcze dla żony i n i e chce stawiać na parkingu. Nawet tego dostawczego do wykonywania pracy. M u s i być presja mieszkańców . Bo nie ma tak ,że moja chata ( Wspólnota Mieszkaniowa) to tylko skraja , a po reszcie choćby potop. Coraz lepiej z psimi, przepraszam gównami , to i reguły porządkowe powinny zaistnieć w parkowaniu.K i e r o w c y sa parkingi płatne .Napewno nie przy każdej posesji, bo to utopia ,że być powinny.
04-11-2016 10:57:54
poznanianka
Dla mnie dziwne ,że najwięcej ma do powiedzenia i zrobienia Zarząd Dróg Miejskich.Jest dużo zieleni Park Arena czyli Kasprowicza.A pobocze Stablewskiego i Jarochowskiego sadzą się drzewa , a tu mogły by być miejsca postojowe. Pisałam już o ogródkach działkowych.Tam nie może być miejsc postojowych tylko pas zieleni. D z i w n e..M i e j s c a na parkingach strzeżonych i Vechty s ą . T y l k o trzeba płacić. , płacić. .Swój samochód każdy chce mieć pod bramą . Video i dyskusja nie do słuchania. Jeden łomot.!!!!! Spóldz. Mieszkaniowa ( Hetmańskie ) ma wielkie tereny ,trawników , i nie da sobie postawić pod dom samochodów. Sesja . Radni nie z a p r o s i l i na nią mieszkańców.Przyszli w t a j e m n i c z e n i .Wiedzieli ,że bedzie dyskusja o zieleni i parkowaniu. B r a w o r a d n i .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: