Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plan miejscowy dla obszaru ulic Matejki i Grunwaldzkiej ma uchronić przed wysoką zabudową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plan miejscowy dla obszaru ulic Matejki i Grunwaldzkiej ma uchronić przed wysoką zabudową
31-10-2016 07:32   Janusz Ludwiczak
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru ulic Grunwaldzkiej, Matejki, Grottgera i Ułańskiej, opiniowanie projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, zmiany w przyszłorocznym budżecie oraz zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przyznania diet dla członków organów Osiedla – tym podczas ostatniej sesji zajmowała się Rada Osiedla Św. Łazarz.

Na początku sesji, która odbyła się 19 października Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania przedstawił projekt wywołania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą dokonać zmian w obecnym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w związku z planami budowy parkingu wielopoziomowego i zmianami wysokości zabudowy – wyjaśniał miejski radny Łukasz Mikuła.

Bez sensu robić parking wielopoziomowy, tylko samochodów będzie przybywać. Powinien powstać parking typu park & ride, goście targowi powinni przesiąść się na tramwaj lub kolej i dojechać bezpośrednio na targi, na które od przystanku mają zaledwie kilka metrów pieszo – przekonywał Wojciech Dera, członek Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Program rowerowy zakłada zwężenie ulicy Głogowskiej do jednego pasa. Za chwilę droga rowerowa powstanie na ul. Grunwaldzkiej. Targi nie powinny generować ruchu samochodowego – dodał Andrzej Janowski, mieszkaniec Łazarza, który uczestniczył w sesji.

Będę przekonywać prezydenta, by parking P&R powstał na Górczynie – dodał Łukasz Mikuła, radny Miasta Poznania.

Nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ma objąć również obszar w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Matejki, Grottgera i Ułańskiej.

Dokument ten ma objąć obszar, na którym znajduje się obecnie parking MTP. Targi planują sprzedaż nieruchomości. Przyszły inwestor mógłby opierać się na zasadzie dobrego sąsiedztwa i powołując się na sąsiedztwo biurowca przy ul. Grunwaldzkiej 22 czy hotelu Olimpia wybudować wysoki budynek. Plan miejscowy dla tego obszaru ma nawiązywać do tradycyjnej tkanki Łazarza, obok mamy kompleks City Park i stare koszary – tłumaczy Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Podczas październikowej sesji omawiano również sprawę projektów zgłoszonych do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Na sesję przybyła przewodnicząca Rady Osiedla Jeżyce. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi zasadami w szóstej edycji programu do rozdania będzie 1 190 000 złotych dla rejonu obejmującego Jeżyce i Łazarz w ramach projektów rejonowych.

Jak się okazało Zarząd Rady Osiedla Św. Łazarz wydał negatywne opinie dotyczące projektów: "Czyste buty i nogawki na Jeżycach", "Aplikacja mobilna - przewodnik po Jeżycach i Łazarzu", "Sportowe Jeżyce: Remont ogólnodostępnych boisk w szkołach 23 (Norwida) i 71 (Bukowska)", "Centrum Amarant – Dom Kultury Tramwajarza – całoroczne wydarzenia kulturalne dla Jeżyc i Łazarza" oraz "Otwarcie i udostępnienie największych, niedostępnych dotąd XIX wiecznych jeżyckich podziemi - części fortyfikacji Twierdzy Poznań".

Mieliśmy prośbę o pozytywne zaopiniowanie projektów dotyczących Jeżyc. Ustalaliśmy, że my pozytywnie zaopiniujemy projekty dotyczące Łazarza. W ten sposób każda z rad podejmie opinię dotyczącą swojego terenu. I co ja teraz powiem członkom Rady Osiedla Jeżyce? – żaliła się Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, przewodnicząca Rady Osiedla Jeżyce.

Ostatecznie łazarscy radni przegłosowali raz jeszcze projekty dotyczące Jeżyc, równocześnie zmieniając swoją pierwotną decyzję.

Rada Osiedla Św. Łazarz dokonała również zmian w przyszłorocznym budżecie. I tak środki finansowe w wysokości 8 100 zł znajdujące się w rezerwie celowej planu wydatków na 2017 roku zostaną przeniesione na zadanie "Remont dróg i chodników na terenie Osiedla – zwiększenie środków celowych", które realizowane będą przez Zarząd Dróg Miejskich. ZDM otrzyma również 11 600 złotych na budowę brakującego fragmentu chodnika na ul. Arciszewskiego.

Ponadto 11 tys. zł otrzyma Przedszkole nr 25 na wykonanie placu zabaw. Na to samo zadanie 14 tys. zł dostanie Przedszkole nr 32. Łazarscy radni zdecydowali również o przeniesieniu środków z zadania "Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe": 19 500 zł na Doposażenie wybiegu – placu zabaw dla psów w Parku Kasprowicza", 7 tys. zł na renowację placów zabaw na terenie Osiedla Św. Łazarz, a także 3,5 tys. zł na zakup nowości wydawniczych dla filii Biblioteki Raczyńskich.

Na zakończenie sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie przyznania diet dla członków organów Osiedla.

I tak największą dietę w wysokości 1680 zł przyznano Marii Łazarz, przewodniczącej Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz "z tytułu pełnienia w tym okresie od 1 sierpnia do 30 września funkcji Przewodniczącej Zarządu Osiedla, przygotowywania materiałów i projektów pism, udziału w spotkaniach organizowanych przez jednostki organizacyjne Miasta – z Zarządem Dróg Miejskich, Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Zarządem Zieleni Miejskiej, udziału w spotkaniach w sprawie odbiorów prac wykonanych w placówkach oświatowych ze środków Rady Osiedla oraz budowania placów zabaw dla dzieci (grant), udziału w spotkaniach w sprawie odbiorów prac wykonanych przez ZZM , udziału w spotkaniach z Otwartą Strefą Kultury, uczestniczenia w 2 sesjach Rady Osiedla, przygotowania i uczestniczenia w spotkaniach Zarządu Osiedla, refundacji kosztów rozmów telefonicznych oraz kosztów przejazdów w sprawach dotyczących realizacji zadań osiedlowych, reprezentowanie Rady na spotkaniu z POSIR w sprawie pływalni Kasprowicza, przygotowania materiałów, monitorowania realizacji przez jednostki miejskie zadań Osiedla, udziału w spotkaniach Zarządu Porozumienia Osiedli, spotkaniu z ZZM – plac zabaw dla psów, podejmowania działań interwencyjnych, odbycia dyżurów w biurze Rady Osiedla, przygotowania materiałów do stworzenia mapy dziur na Łazarzu, udziału w konsultacjach realizacji PBO 2016, reprezentowania RO na cotygodniowych spotkaniach radnych z mieszkańcami w Parku Kasprowicza, udziału w spotkaniach w sprawie realizacji zadań Osiedla przez BKPiRM – granty osiedlowe, udziału w spotkaniu ze Strażą Miejską, reprezentowania RO w sprawach prowadzonych przez Policję, udziału w spotkaniu grupy oceniającej wnioski Łazarskich Inicjatyw Osiedlowych, dystrybucji biuletynu osiedlowego, udziału w spotkaniu grupy oceniającej wnioski grantowe na rok 2017".

Najmniejszą dietę w wysokości 20 złotych otrzymał radny Jakub Kozłowski za uczestnictwo w jednej sesji.

Szczegółowe projekty uchwał i frekwencje radnych zamieszczamy w serwisie na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXIII (zwyczajna) 19.10.2016

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (4)

03-11-2016 01:11:25
Patryk
Dziękuję za informacja :-)
02-11-2016 22:22:39
REDAKCJA
@Patryk: Lista obecności i frekwencja jest publikowana na bieżąco w dziale/zakładce Rada Osiedla. Pozdrawiam.
02-11-2016 08:50:46
Mieszkaniec
Cieszy mnie, że rada podejmuje rozsądne decyzje w kwestii ograniczenia ruchu samochodowego na Łazarzu.
01-11-2016 01:14:15
Patryk
Kiedy będzie dostępna lista obecności radnych w posiedzeniach? Trochę mała frekwencja na tych spotkaniach...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: