Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi: "Dajmy twarzom przemówić" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi: "Dajmy twarzom przemówić"
25-10-2016 00:23   redakcja, MTP
W ramach obchodów 95-lecia Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Elżbiety Orhon-Lerczak "Dajmy twarzom przemówić", który odbędzie się we wtorek o godzinie 16:00 w holu wschodnim.

"Dajmy twarzom przemówić" to zbiór fotografii, które powstały w latach 1987-2003 w ramach współpracy Elżbiety Orhon-Lerczak z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Zdjęcia przedstawiają gości, którzy odwiedzali wydarzenia organizowane przez Targi. Wśród nich m.in. Adam Hanuszkiewicz, Ewa Minge, Jerzy Antkowiak, Aleksander Kwaśniewski i Księżna Matylda belgijska (obecnie królowa Belgów).

W czasach mojego dzieciństwa każdy mały poznaniak chciał mieć dwa obowiązkowe zdjęcia: jedno koło armaty przy schodach na Cytadelę, drugie – pod Iglicą pawilonu nr 11 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jestem szczęśliwą posiadaczką obu tych fotografii, a jedna z nich dokumentuje mój pierwszy zapewne pobyt z rodzicami na terenach targowych we wrześniu 1962 roku. Nie przypuszczałam wówczas, że w roku 1987 rozpocznę – jako fotograf – współpracę z MTP, która potrwa do 2003 roku – mówi Elzbieta Orhon-Lerczak, autorka fotografii.

Wystawa "Dajmy twarzom przemówić" będzie prezentowana w holu wschodnim MTP (na przeciwko Mostu Dworcowego) do 4 grudnia włącznie. Można będzie ją oglądać w czasie trwania targów w godzinach ich otwarcia (zazwyczaj od 9:00 do 17:00), a po za okresem targowym od wtorku do soboty w godz. od 14 do 18. Wstęp wolny.


Fot: MTP

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: