Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podróżni zjadą w dół - schody ruchome z dworca Poznań Główny na perony prawie gotowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podróżni zjadą w dół - schody ruchome z dworca Poznań Główny na perony prawie gotowe
24-10-2016 10:06   Janusz Ludwiczak
Już za kilka dni pasażerowie będą mogli zjechać schodami ruchomymi z dworca Poznań Główny na peron 1 i plac Dworcowy.

Na peronie 1 dobiegają końca prace przy budowie schodów ruchomych jadących w dół. Tego typu obiekt, ułatwiający poruszanie się podróżnym niebawem powstanie również na peronie 2 i 3.

Przypomnijmy, że spółka PKP aż czterokrotnie ogłaszała przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzące z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Do przetargów albo żadna firma nie złożyła oferty, albo wykonawcy chcieli wyższych kwot. I tak do ostatniego zamówienia ogłoszonego w lipcu ofertę złożyła tylko jedna firma z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

W końcu PKP S.A. znalazło chętnego wykonawcę, którym zostało konsorcjum AMP i A-Projekt z Warszawy. Zamówienie opiewa na kwotę 2 milionów 437 tysięcy złotych. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu. Inwestycja ma być gotowa w całości do końca roku, najpóźniej przed świętami.


Komentarze (1)

24-10-2016 17:19:29
zauroczona
Co oznacza p r a w i e g o t o w e ? Czy tak jak z ul. Kolejową .B ę d z i e remont w 2009.Póżniej w latach następnych od ... do ....I mamy r o k 2o16) 2o17 i c o ś się " p o p i s k u j e ".
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: