Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka zatrzyma się pod Kaponierą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka zatrzyma się pod Kaponierą
22-10-2016 01:15   Janusz Ludwiczak
Od soboty tramwaje linii nr 12, 14 i 19 będą zatrzymywać się na przystanku na trasie PeSTki na poziomie –2 Kaponiery.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie Ronda Kaponiera w całości, w tym również poziomu –2.

Oddanie do użytku całego ronda jest kolejnym etapem przywracania normalności na najważniejszym węźle komunikacyjnym w centrum miasta i ulepszania oferty miejskiego transportu publicznego. Możliwości przesiadkowe, jakie oferuje Kaponiera, stanowią kolejną zachętę do korzystania z komunikacji publicznej przez mieszkańców Poznania i turystów – powiedział podczas piątkowej konferencji Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

I tak od soboty tramwaje linii nr 12, 14 i 19 będą zatrzymywać się pod Rondem Kaponiera i Mostem Uniwersyteckim. Na nowych przystankach pojawiły się biletomaty i elektroniczne tablice systemu ITS, informujące pasażerów o czasie przyjazdu i numeru linii tramwajowej. Na podziemny przystanek PeSTki będzie można dojechać zarówno z poziomu ulicy Roosevelta jak i z przejścia podziemnego schodami ruchomymi i windami.

Ponadto w przejściu podziemnym, na poziomie –1 od poniedziałku uruchomiony zostanie nowoczesny Punkt Obsługi Klienta ZTM, w którym będzie można kupić bilet okresowy czy doładować tPortmonetkę, załatwić wszystkie formalności związane z kartą PEKA, uzyskać potrzebne informacje czy złożyć reklamację. Docelowo POK Kaponiera zastąpi punkt mieszczący się obecnie przy Moście Teatralnym.

Z czasem w pomieszczeniach zlokalizowanych na obu podziemnych poziomach obiektu pojawią się punkty handlowe i gastronomiczne.

Zainteresowanie tymi powierzchniami już teraz jest duże. W pierwszej kolejności wynajęte zostaną 4 lokale na poziomie -1. Mają one powierzchnię od 60 do ponad 500 m2. W kolejnym etapie wynajętych zostanie 5 lokali na poziomie -2. Będziemy starali się osiągnąć maksimum synergii pomiędzy funkcją komunikacyjną i komercyjną tej przestrzeni. Chcielibyśmy, aby Kaponiera w swej części komercyjnej stanowiła godne sąsiedztwo dla centrum Poznania, Concordii, Bałtyku i całych dynamicznie rozwijających się Jeżyc – powiedział Michał Prymas, członek zarządu ZKZL.

Niebawem odrestaurowana ma zostać również Kaponiera Kolejowa.

Pomieszczenia, które w pierwotnej wersji projektu miały być zabetonowane, zostaną wyeksponowane za szklaną przesłoną na poziomie -2. Prace związane z konserwacją ścian, sklepień i posadzek, z udrożnieniem wentylacji i zabezpieczeniem siedlisk nietoperzy rozpoczną się po formalnym zakończeniu realizacji umowy z generalnym wykonawcą przebudowy Kaponiery. Obecnie na poziomie -2 zainstalowana została wizualizacja pomieszczeń, które będą poddane rewitalizacji – wyjaśnia Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata o stereotypach przygotowana przez wolontariuszy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kierowca i motorniczy - zabawa dla dzieci szkolnych

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Księga skarg Jacka Kaczmarskiego" - koncert
Przemek Mazurek, Wojtek Winiarski, Paweł Głowacki, Szymon Żurowski zaprezentują autorskie kompozycje do tekstów z tomiku "Tunel" Jacka Kaczmarskiego

28

kwi

11:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
"Ach bleib bei uns…", koncert finałowy XIX Festiwalu Muzyki Pasyjnej I Paschalnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: