Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Inżynier z Zielonej Góry będzie zapowiadać przystanki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Inżynier z Zielonej Góry będzie zapowiadać przystanki
20-10-2016 23:36   redakcja, Urząd Miasta Poznania
24-letni Piotr Kołaczkowski, inżynier budowlany, lektor, współpracujący z regionalnymi rozgłośniami radiowymi został zwycięzcą konkursu "Oddaj głos Miastu".

Na początku sierpnia Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił konkurs "Oddaj głos miastu". Poszukiwany był lektor, który w tramwajach i autobusach będzie zapowiadać następny przystanek lub odczyta informacje o utrudnieniach.

Poszukiwaliśmy lektora, który w autobusach i tramwajach zapowie następny przystanek lub kontrolę biletową oraz odczyta informacje z elektronicznych tablic informacji pasażerskiej. Celem konkursu było wybranie osoby, która użyczy swojego głosu do stworzenia nagrań komunikatów głosowych z zapowiedziami nazw przystanków w pojazdach komunikacji miejskiej na obszarze aglomeracji poznańskiej; z tzw. komunikatami specjalnymi w pojazdach komunikacji miejskiej; numeru i kierunku linii (celem przygotowania zapowiedzi dla osób niewidomych i niedowidzących wygłaszanych w pojazdach oraz w tablicach informacji pasażerskiej na przystankach); a także z informacjami dla osób niewidomych wygłaszanych przez sygnalizatory sygnalizacji świetlnej – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

ZTM otrzymał blisko 200 zgłoszeń w konkursie.

Na konkurs wpłynęło 195 zgłoszeń. 151 z nich spełniło wymagania formalne. Komisja, oceniając – również w autobusie z uruchomionym silnikiem – nadesłane próbki dźwięków wybrała 5, które następnie zostały ocenione przez internautów. Podczas głosowania najwięcej punktów zdobył Głos nr 2 (otrzymał 5 060 głosów spośród 15 782, które oddano łącznie) – tłumaczy Wojciech Miechowicz, kierownik Działu Transportu Aglomeracyjnego i Informacji Pasażerskiej ZTM.

Zapowiedzi przystanków nagra 24-letni Piotr Kołaczkowski. Pochodzi z miejscowości Opalewo koło Świebodzina, ale od kilku lat mieszka w Zielonej Górze. Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym, jako lektor współpracuje m.in. Radiem Merkury, Radiem Zachód, Radiem Zielona Góra.

Głosy finalistów były bardzo interesujące, nie spodziewałem się, że wygram. Będę mógł służyć pomocą pasażerom, korzystającym z komunikacji miejskiej, a także osobom niewidomym – powiedział Piotr Kołaczkowski.

Umowa z lektorem została już podpisana. Niebawem zostaną uruchomione (testowo) zapowiedzi czterech przystanków: Matejki, Wojskowa, Park Wilsona, Dworzec Zachodni. Dopiero po przeprowadzeniu testów będą nagrywane kolejne zapowiedzi. Będzie je można usłyszeć m.in. w pojazdach kursujących na liniach organizowanych przez ZTM na przełomie 2016 i 2017 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: