Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W przyszłym roku wymienią gazociąg na Kolejowej. Przebudowa ulicy znów opóźniona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W przyszłym roku wymienią gazociąg na Kolejowej. Przebudowa ulicy znów opóźniona
19-10-2016 00:34   Janusz Ludwiczak
Od lipca do września Aquanet modernizował sieć wodociągową i kanalizacyjną na ul. Kolejowej. W przyszłym roku przeprowadzona zostanie modernizacja sieci gazowej. Wciąż nie wiadomo kiedy ruszy generalna przebudowa arterii. Poznańskie Inwestycje Miejskie nie mogą znaleźć projektanta, który wykona nową dokumentację.

Nie ma tygodnia byśmy otrzymywali od Państwa pytanie: "Co z Kolejową? Kiedy ruszy remont". O przebudowie ulicy Kolejowej mówi się od lat. Mieszkańcy mają już dość dziurawych, krzywych i nierównych chodników. Najbardziej przeszkadza im nierówna kostka brukowa na jezdni, która powoduje hałas.

W czerwcu ubiegłego roku miała rozpocząć się gruntowna przebudowa Kolejowej. Na ten cel miasto zarezerwowało 9 milionów 200 tysięcy złotych w latach 2015-2016, a kolejne 2 mln zł na przygotowanie projektu i dokumentacji technicznej.

Jak już informowaliśmy wojewoda wstrzymał przebudowę ulicy Kolejowej. Oznacza to, że cała procedura związana z rozpoczęciem inwestycji musi ruszyć od nowa. W listopadzie przeprowadzono konsultacje społeczne dla mieszkańców z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków, przedstawicieli Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich, a także Rady Osiedla Św. Łazarz. Na początku stycznia Rada Osiedla Św. Łazarz musiała zdecydować, który wariant remontu Kolejowej wybrać - gruntowną przebudowę arterii wraz z wymianą infrastruktury podziemnej i poszerzeniem jezdni czy tylko remont, w ramach którego wymienione zostałyby chodniki i nawierzchnia jezdni. Ostatecznie łazarski samorząd pomocniczy wybrał wariant, zakładający generalną przebudowę ulicy Kolejowej, o czym szerzej informowaliśmy 13 stycznia.

W lipcu wiceprezydent Maciej Wudarski zapowiadał, że przebudowa Kolejowej ruszy w przyszłym roku.

Konsultacje z mieszkańcami, radą osiedla i konserwator zabytków doprowadziły nas do zatoczenia koła. Przebudowa ulicy Kolejowej zostanie zrealizowana zgodnie z pierwotnymi założeniami, wprowadzone zostaną tylko zmiany w projekcie. Nie wykluczamy wprowadzenia komunikacji autobusowej. Na pewno pojawią się wyniesione skrzyżowania i wysepki z elementami zieleni. Rozpoczęcie inwestycji planujemy w przyszłym roku. Przebudowa Kolejowej ma zakończyć się w 2018 roku – powiedział w lipcu w rozmowie z portalem lazarz.pl Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Wszystko wskazuje na to, że tak jednak się nie stanie, a inwestycja opóźni się po raz kolejny. Poznańskie Inwestycje Miejskie nie mogą znaleźć projektanta, który wykona nową dokumentację.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dwukrotnie przeprowadziła postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kolejowej z uwzględnieniem postulatów i uwag Rady Osiedla Św. Łazarz oraz uzyskanie niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji, w tym decyzji środowiskowej i decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W związku z tym, iż oba postępowania zakończyły się wynikiem negatywnym, Spółka przygotowała postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na wybór pracowni projektowej – tłumaczy Magdalena Wesołowska, kierownik projektu, Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z zamiarem odbudowy infrastruktury podziemnej, zasadnym jest aby realizacja przebudowy ul. Kolejowej nastąpiła po dokonaniu jej wymiany. PIM sp. z o.o. koordynuje prace w tym zakresie z gestorami mediów. Na podstawie wspólnych uzgodnień, Aquanet S.A. zmodernizowała sieć wodociągową i kanalizacyjną w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień 2016r. Natomiast Polska Spółka Gazownicza sp. z o.o. Oddział w Poznaniu w Planie Inwestycyjnym na 2017 r. ujęte ma prace budowlano-montażowe związane z modernizacją sieci gazowniczej w ul. Kolejowej. W celu przyspieszenia prac i ich koordynacji PIM sp. o.o. prowadzi rozmowy z Polską Spółką Gazowniczą sp. z o.o. Oddział w Poznaniu dotyczące zlecenia tego zakresu PIM sp. o.o. Po zakończeniu negocjacji opracowany zostanie przewidywany harmonogram prac, który umieszczony zostanie na stronie internetowej PIM – dodaje Magdalena Wesołowska z Poznańskich Inwestycji Miejskiej.

Wiadomo już, że zachowana ma zostać kostka brukowa, która ma zostać wyrównana. Na jej usunięcie nie zgadza się Miejska Konserwator Zabytków.


R E K L A M A

Komentarze (7)

26-10-2016 01:14:50
Aneta
To jest jakaś patologia wszystko przez tą idiotkę konserwator zabytków odkąd został zanegowany jej chory pomysł zostawiania kostki brukowej wszystko stoi. Jakieś wiejskie ulicki typu chiciszewskiego są remontowane z marszu a nad tą ulica jest jakieś fatum !
19-10-2016 23:39:21
obserwator
Spacerując z pupilem mijałam na ul. Kolejowej mieszkańców z dziećmi .Nie tylko w wózkach . To istna e k w i l i b r y s t y k a .I wieczor nasunął mi myśl, która została wypowiedziana na konsultacjach społecznych. K o l e j o w a będzie miała wymienioną i n f r a s t r u k t u r ę p o d z i e m n ą . A potem radny dodał ,że r ó w n i e ż będą uzgodnienia z energetyką co do słupów oświetleniowych. K o n k l u z j a .Co jeszcze i kto dorzuci !!!!! Przeciewzięcie na miarę przebudowy Kaponiery , może Dąbrowskiego i dworca PKP s t a l e w b udowie. Oby to nie był g n i o t .
19-10-2016 23:20:35
poznanianka
To jeszcze dorzucę do ogródka.Dotychczas Wojewoda wstrzymał przebudowę.K o s u l t a c j e społeczne ( nie jedne ) były.Zakończono je wnioskiem o " z m i a n a c h " w projekcie. O b e c n i e : Agvanet SA zmodernizował sieć wod - kanal..Mialo to być w mies, lipiec, sierpień i wrzesień.Bardzo d ł u g o , a sam wykonawca może był widziany np. przy studzience Kolejowa 3o ,33.Na papierze pewnie robót było multum.Teraz nie wiadomo , czy przyszły rok 2o17 starczy na przeprowdzenie sieci g a z o w e j .Chyba ,że znowu pojawi się dwóch pracowników na cały rok.Po drugie Poznańskie Inwestycje M i e j s k i e nie mogą znależc projektanta , który wykona n o w ą dokumentację.D l a c z e g o , skoro miały nastąpić tylko zmiany w projekcie.I tak p r z e b u d o w a Kolejowej potrwa następne dziesieciolecia.Jeszcze kilku radnych będzie miało zapewnione kadencje.Tak już było .A może Wojewoda i pan Wiceprezydent zdążą skończyc kadencje i u następców trzeba będzie zabiegac i wyjaśniac konieczność przebudowy ulicy.Kończę ,i tak wkółko Macieju przez pół wieku, a może dalej.Pozdrawiam optymistów.
19-10-2016 19:15:47
Mieszkaniec
A już było tak dobrze. Widzę, że nikt nie bierze pod uwagę postulatów mieszkańców przedstawianych na zebraniach. Przecież podstawowym punktem było usunięcie z osi jezdni kostki i przeniesienie jej do zatok. Ale skoro nie można.... postuluję odsłonięcie kostki brukowej z całej długości ulicy Kolejowej, przecież istniejący tam dywanik asfaltowy położony jest na nieusuniętej kostce. Niech cała ulica będzie taka sama. Zresztą remontu i tak nie będzie w tym dziesięcioleciu :) Ja już w to nie wierzę. Nie dziwie się, że ulica pustoszeje, w każdej klatce jest po kilka wolnych mieszkań. Dziękuje PANI KONSERWATOR za upór .
19-10-2016 19:05:15
Amicus
Problem od tylu lat. Wystarczy zdjąć kostkę i położyć asfalt... a tu tysiące planów, ekspertyz i wizualizacji, których koszt pewnie już przekroczył cenę ów asfaltu..
19-10-2016 13:47:05
morlock
Jednym z poślizgów byłego wykonawcy Dąbrowskiego były m.in. nie ujęte w planach uzbrojenia terenu "tajne" instalacje. Podobnie będzie przy modernizacji Kolejowej? Czy jeszcze Geopoz jest odpowiedzialny za dostarczanie inwestorom zaktualizowanych map tego co w gruncie? A w sumie nie ważne kto. Doczekałem takich czasów by zapobiegliwy wykonawca robót zatrudnił komplet specjalistów od wszelkiego barachła umiejscowionego pod ziemią (skanersi - to obce słowo). Procentuje to na przyszłość bo RWD. Ratuje Własną Doopcie. Indolencja urzędników powoduje że cierpi nie dosyć że przyszły użytkownik ale i wykonawca roboty zatrudniający magików (przepraszam operatorów rozpoznawania podziemnych instalacji ).
19-10-2016 13:03:00
poznanianka
Co za szczęście .Dzisiaj rano idąc od ulicy Granicznej weszłam na ul. K o l e j o w ą .Str. z a c h o d n i a , Kolejowa 52,5o, 49 , strona w s c h o d n i a, Kolejowa 4 ,5,9,1o,12,13 i 14 i tak dalej.I tutaj po stronie z a c h d n i e j trzymałam się p ł o t u . Przejeżdzjące samochody wpadały w dziury i chlapały na cały chodnik.Strona wschodnia nr 9 Kolejowej , chodnik stoi " d ę b a ", nr 12 stoi zaznaczone do wycięcia potężne uschnięte drz e w o .Kolejowa 13 i 14 to w j a z d do b a z y Cargo.Potężne wielotonowe samochody jak r,ownież osobowe nie mogą rozwinąć szybkości bo kostka granitowa się rozjechała , a jezdnia zapada. To jedyny pożytek ,że nas ludzi może nie r o z j a d a. Idąc , d e d y k o w a ł a m ten spacer dla zdrowia panu W o j e w o d z i e , panu wiceprezydentowi M.Wudarskiemu i o c z y w i ś c i e r a d n y m .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: