Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łazarskie Impresje" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łazarskie Impresje"
18-10-2016 01:23   Janusz Ludwiczak
Łazarz widziany z zupełnie innej perspektywy można zobaczyć na wystawie "Łazarskie Impresje" w Klubie Osiedlowym "Krąg" w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

Już po raz trzeci odbywa się Wielkopolski Festiwal Fotografii poświęcony pamięci Ireneusza Zjeżdżałki, polskiego fotografa, kuratora i krytyka, redaktora naczelnego "Kwartalnika Fotografia", współzałożyciela i pierwszego kuratora Galerii 2r i Galerii Fotografii pf, mieszczącej się w Centrum Kultury "Zamek", uhonorowanego Medalem Młodej Sztuki. Należał do dokumentalistów polskich przełomu XX i XXI wieku. Rejestrował m.in. przestrzeń chaosu, związanego z transformacją krajobrazu.

Celem festiwalu, który organizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu jest dokonanie przeglądu twórczości wielkopolskich fotografów. Do współorganizacji wydarzenia zostały zaproszone wielkopolskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, twórcy indywidualni i grupy twórcze. Partnerzy na podstawie własnych autonomicznych decyzji samodzielnie w podanym terminie zrealizują własne projekty fotograficzne - konkursy, wystawy czy warsztaty. W sumie przez cały październik w 37 miejscowościach naszego województwa odbędzie się ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 artystów, a w pokazach zbiorowych uczestniczyć będzie ponad 350 twórców.

I tak w Klubie Osiedlowym "Krąg" w czwartek została otwarta wystawa "Łazarskie Impresje Wojtka Wysockiego".

Wystawa ukazuje obraz Łazarza z nieco innej perspektywy, np. z poziomu dachów, niedostępnej dla przeciętnego przechodnia. Wykonałem również fotografie z wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Pojawiają się także łazarskie podwórka. Prezentowane zdjęcia wykonywałem od 2011 roku do września 2016 – wskazuje Wojciech Wysocki, autor wystawy.

Wystawę "Łazarskie Impresie" można oglądać w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 do końca października w godzinach otwarcia placówki.


Wojciech Wysocki (1983) – instruktor ds. mediów Klubu Krąg. Pasjonat sportów ekstremalnych, maratończyk a także instruktor harcerski Szczepu ZHP „Łazarz”. Fotografią zajmuje się od paru lat, dokumentując działalność Klubu Krąg i codzienne życie Łazarza. Samouk, ale także baczny obserwator dokonań Jana Kurka, fotografa i filmowca. Nieoczekiwanym „debiutem” Wojtka był wyemitowany jesienią 2011 r. na antenie telewizji poznańskiej (programu 3 TVP), reportaż Olgi Kunze z cyklu „Wielkopolska otwarta na wolontariat”. Podczas prac nad programem nasz kolega okazał się doskonałym przewodnikiem i znawcą Łazarza, udzielając nieocenionej pomocy ekipie realizatorów. Efektem łazarskiej peregrynacji Wojtka była dokumentacja zaułków i odchodzących w mroki dziejów zanikających zawodów poznańskich rzemieślników. Wystawa „Łazarskie impresje” jest debiutem wystawienniczym Wojciecha Wysockiego.


Komentarze (2)

18-10-2016 16:12:24
Pan
Brawo... ten to ma oko fotografa
18-10-2016 09:00:10
Hania
Swietne zdjecia, gratuluje autorowi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: