Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budowa Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza znów opóźniona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budowa Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza znów opóźniona
17-10-2016 10:24   Janusz Ludwiczak
Ponad 6 tysięcy głosów w głosowaniu na tegoroczną edycję Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego otrzymało Centrum Sportów Wrotkarskich, które ma powstać w Parku Kasprowicza, na terenie, na którym miało powstać kryte lodowisko. Jednak nie szybko ruszy budowa miejsca, które ma służyć do bezpiecznej jazdy rolkarzom. Poznańskie Inwestycje Miejskie musiały ponowić przetarg.
"– Po realizacji przez wyłonionego wykonawcę przedmiotu umowy dowiemy się, jakie będą koszty przygotowania terenu pod inwestycję oraz budowy toru wrotkarskiego, a także jaki będzie jego wygląd" – wyjaśnia Błażej Daracz z POSiR.

Centrum Sportów Wrotkarskich ma powstać w południowo-zachodniej części Parku Kasprowicza (w pobliżu ul. Reymonta i Chociszewskiego), w miejscu, w którym miało powstać kryte lodowisko. Projekt zakłada wybudowanie owalnego toru wrotkarskiego o długości bieżni 200 metrów i szerokości 8 metrów o nawierzchni asfaltowej, służącego do nauki jazdy dzieci, młodzieży i dorosłych uprawiania amatorskiej jazdy i przygotowywania zawodników reprezentacji Polski we wrotkarstwie szybkim oraz łyżwiarstwie szybkim organizowania wyścigów krajowych i międzynarodowych klasy Mistrzowskiej.

Po środku toru ma powstać płyta o wymiarach 50 metrów x 24 metry, służąca do nauki jazdy, slalomu, roller derby oraz innych sportów, które nadają się wymiarowo do ich uprawiania. W ramach inwestycji powstaną również trybuny dla widzów, oświetlenie, pawilony z funkcjami socjalnymi, sanitarnymi oraz pod wynajem (gastronomia, sklep zgodny z charakterem toru i wypożyczalnia wrotek/rolek). W kolejnych etapach planowane jest m.in. zadaszenie obiektu.

W głosowaniu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 projekt uzyskał 6 024 głosów, a jego realizację oceniono na 1 846 900 zł. Inwestycja szybko jednak nie ruszy.

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania inwestycje powyżej 1 miliona złotych przekazywane są do spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, nie inaczej jest w przypadku Centrum Sportów Wrotkarskich. W trakcie wielu spotkań na linii PIM-POSiR autorzy projektu wypracowano uzgodnienia, na podstawie których spółka PIM ogłosiła zapytanie ofertowe na przygotowanie dokumentacji pod inwestycję. Mam tu na myśli inwentaryzację zieleni, inwentaryzację budowlaną i gruntową ze względu na niedokończoną inwestycję lodowiska, projekt obiektu oraz pełny kosztorys – tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

POSiR zapowiadał również, że rok 2016 planowane jest uporządkowanie terenu pod planowanym niegdyś lodowiskiem oraz wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej Centrum Sportów Wrotkarskich.

Niestety nie przyszła żadna oferta na pierwsze zapytanie ofertowe, dlatego spółka PIM ponowiła zapytanie. Na szczęście na drugie zapytanie odpowiedziało kilka firm. Trwa właśnie analiza ofert, zatem w najbliższym czasie możemy spodziewać się wyboru wykonawcy projektu. Po realizacji przez wyłonionego wykonawcę przedmiotu umowy dowiemy się, jakie będą koszty przygotowania terenu pod inwestycję oraz budowy toru wrotkarskiego, a także jaki będzie jego wygląd – dodaje Błażej Daracz z POSiR.

ZOBACZ TAKŻE: Miało być piękne lodowisko, a jest... wysypisko


Komentarze (5)

17-10-2016 17:39:13
Do Negatywa
Dojdzie do skutku i będzie zbudowany. I pewno trafimy w punkt - chodzi pewno o hałas, którego tak naprawdę nie będzie... Tor wrotkarski, rolki i wrotki nie generują hałasu, tak, żebyś wiedział na przyszłość. Więcej hałasu generujesz w komentarzach ;)
17-10-2016 16:38:47
Negatyw
Miejmy nadzieję, że realizacja nie dojdzie nigdy do skutku (!!!).
17-10-2016 13:23:10
Andrzej
Moim zdaniem ten tor wrotkarski nigdy nie powstanie - już za komuny był pierwsze plany i projekty...
17-10-2016 11:22:38
park
Dobrze, że ktoś się zajął tym patologicznym miejscem. Miejscem, w którym ma powstać ten obiekt. Świetny pomysł. Szkoda, że tak to się rozkłada w czasie. Pytanie - kiedy PIM wysłał pierwsze pytanie ofertowe? Warto podawać daty, żeby wiedzieć kto opóźnia tą inwestycję.
17-10-2016 11:08:03
zmartwiona
Trochę sie boje panów z POSiR-u. Plany wielkie , kosztowne i odległe.Jedna myśl n a s u w a mnie sie zaraz , teraz.C z y m jeszcze bedzie Park Kasprowicza.? Czy nie należy w y k r e ś l i ć nazwę p a r k !!!!!Jest hala widowiskowa do remontu.A warto ! Jest plac z a b a w dla dzieci.Latem p ł y w a l n i a .Ostatnio wybieg dla p i e s k ó w. L a w e c z k i dla odpoczywających. Warto, w a r t o .A tu pomysły na teren , t y l k o sportowy..Jak widzą to "zepchnięte " osoby ,chcące w ciszy pospacerować , posiedziec.Ach , jeszcze w niedziele s t o i s k a z jedzeniem , na wspólne biesiadowanie. Wszystko to widzę jako mysz masz. Jak najwięcej wszystkiego.Będzie hałasliwie, potrzeba wielu miejsc postojowych , tłumnie. A t u t a j w n a z w i e P a r k ????
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: