Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielony czy grafitowy? Jedną wiatę przemalowali, drugą pozostawili - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z powodu awarii torowiska bimby nie kursują ulicą Roosevelta, pomiędzy Mostem Dworcowym i Bukowską. Tramwaje linii nr 2, 3, 6, 10, 11, 12, 14 i 18 skierowane zostały objazdem przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską.
Zielony czy grafitowy? Jedną wiatę przemalowali, drugą pozostawili
16-10-2016 00:48   Janusz Ludwiczak
Zgodnie z wytycznymi plastyka miejskiego elementy miejskiej infrastruktury jak słupy sieci trakcyjnej, uliczne latarnie i barierki czy wiaty przystankowe mają być koloru grafitowego. Tak też stało się na ul. Hetmańskiej. Dwa miesiące temu wiata przystanku "Kolejowa" została pomalowana na grafitowy. Jednak miejskie służby zapomniały o przemalowaniu wiaty na przystanku w kierunku przeciwnym, w stronę Wildy, która jest nadal koloru zielonego.

O tym czy lepsze są wiaty koloru zielonego czy grafitowego można się przekonać na przystanku "Kolejowa" na ul. Hetmańskiej. Dwa miesiące temu przemalowana została z zielonego na grafitowy wiata w kierunku ul. Głogowskiej. Ekipy MPK, ZTM lub inne służby zajmujące się zmianą kolorystyki elementów infrastruktury miejskiej zapomniały przemalować wiaty na sąsiednim przystanku, w kierunku Wildy.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Zielony czy grafitowy? Będą konsultacje społeczne na temat kolorystyki miejskiej infrastruktury?

ZOBACZ TAKŻE: Na ulicach było zielono... będzie szaro

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (9)

17-10-2016 16:52:54
Negatyw
Kolorów jest zbyt wiele. Szarość to dobra zmiana!
17-10-2016 10:48:00
poznanianka
Właśnie wiem co piszę , bo byłam i zobaczyłam.A przechodzę tamtędy po kilka razy dziennie.Pierwsza uwaga . T e n k olor z i e l o n y był widoczny.,Wiata i j e s t przystanek.Ładnie harmonizował z zielonymi tramwajami .Od l a t . Słupy , latarnie mają oświetlenia więc ten kolor jest stosowniejszy.Na całym świecie barierki i pkt komunikacji miejskiej , schody oraz trudniejsze do zauważenia miejsca są o z n a c z a n e np. na k o l o r ż ó ł t y .Ten wpis d e d y k u j ę panu p l a s t y k o w i miejskiemu.Oraz tym co przeznaczyli i wyrzucili nasze pieniądze, niepotrzebnie.Panie i Panowie niech tylko nie decuduje chęć zrobienia " czegoś " ,ale jeżeli juz , to napewno p r z e t e s t o w a n i a ( przejścia się w dzień i o zmroku ) , a potem podejmowania decyzji .Nie tylko same kompetencje .
16-10-2016 19:38:34
M.
Za przemalowaniem wszystkiego na kolor grafitowy miała przemawiać neutralność. Tyle tylko, że w tym przypadku z neutralnością wiąże się mniejsza widoczność. Zwyczajnie łatwieć znaleźć wiatę przystanku lub kosz na śmieci, jeżeli go widać z daleka. Z drugiej strony, na zielonym bardziej widać brud...
16-10-2016 16:38:42
Hania
Przyjdzie nastepna ekipa do UM i beda malowali jeszcze na inny kolor, maja za duzo pieniedzy widac. Szaro i brudno.
16-10-2016 15:30:59
Patryk
Zielone kojarzy się z tramwajami! Wszyscy z tym szarym na głowę dostali... Wszystko szare, nudne, nijakie. Więcej kolorów nam trzeba! Zwłaszcza kiedy pogoda szara jak dziś. Piosenka o szarościach: https://www.youtube.com/watch?v=Xuqct2TadDc
16-10-2016 14:45:30
Poznanianka
Jak musi być to niech będzie.Jeszcze nie zauważyłam.Nie wiem czy ZTM , czy MPK niech zadbają czy są k o s z e na śmieci na przystankach i czy opróżniane. Czy wszędzie ł a w e c z k i i. A juz tak na marginesie dlaczego na tych przystankach nie ma e l e k t r o n i c z n e j i n f o r m a c j i o odjazdach pojazdów.W ciemności nie przeczyta się rozkładu jazdy.
16-10-2016 09:03:19
morlock
Wychowałem się w poznańskich zielonościach a teraz ten nieszczęsny, szary design doprowadza mnie do obłędu. Znaczy pie****ca mam od zawsze ale dzięki szarościom tylko się pogłębił. W temacie - farba się skończyła a na Górecką strasznie daleko.
16-10-2016 08:54:54
Aneta
Czubki...
16-10-2016 08:25:36
Amicus
Może to rodzaj kompromisu. Z jednj strony zieleń, a z przeciwnej grafit... :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: