Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona będą tryskać napowietrzne fontanny, które będą podświetlane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona będą tryskać napowietrzne fontanny, które będą podświetlane
15-10-2016 23:22   Janusz Ludwiczak
Wiosną w Parku Wilsona uruchomione zostaną nowe fontanny w stawach, które będą napowietrzać wodę dla żyjących w zbiorniku ryb, a także będą dodatkową atrakcją dla odwiedzających Park Wilsona i Palmiarnię. Fontanny wieczorem mają być podświetlane.

Na przełomie sierpnia i września w stawie w Parku Wilsona zostały uruchomione trzy fontanny.

Są to napowietrzne fontanny, które mają poprawić jakość powietrza w wodzie. Zadanie to zostało zrealizowane w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, wrócą wiosną. Pod koniec sierpnia przeprowadziliśmy próby uruchomienia aeratorów, testy wypadły pomyślnie – powiedział Przemysław Szwajkowski, dyrektor Palmiarni Poznańskiej, która administruje Parkiem Wilsona.

Inwestycja kosztowała 105 tys. zł i powstała w ramach tegorocznego Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Autorka projektu jest Agnieszka Glapa z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Projekt zakłada napowietrzanie poprzez zastosowanie aeratorów w stawach Parku Wilsona. Ma korzystny wpływ na organizmy wodne (np. ryby), zapobiega występowaniu zastoisk/stref beztlenowych, ogranicza rozwój glonów i ma wpływ na poprawę jakości wody w zbiorniku. Proponowany typ aeratora fontannowego ma możliwość podświetlenia co uatrakcyjni stawy w Parku Wilsona, czyli przyjemne z pożytecznym – wyjaśnia Agnieszka Glapa.

Projekt zakłada nie tylko dodatkowe atrakcje dla odwiedzających Park Wilsona czy Palmiarni w postaci podświetlanych fontann w stawach. Dzięki zamontowaniu aeratorów zmieni się również jakość powietrza w okolicy. Skorzysta na tym także "środowisko" wodne zamieszkujące stawy – uzasadnia Agnieszka Glapa.


R E K L A M A

Komentarze (2)

16-10-2016 14:10:16
ok
Pani Agnieszko i panie Dyrektorze. !Zapewnie bedzie ładnie i pozytecznie.Ale czy państwo zamiast ulepszać za przeciez nie małe pieniadze , nie należałoby bardziej zadbać o czystość parku.Niedawno wspominany mostek.Nie mogę zrozumieć .Przecież żeby taki pomysł realizowac to i pani Radna i Pan Dyrektor musieli nie jeden raz przechodzić przez park i co ?I to co najważniejsze , zapewne bedzie się czym p o c h w a l i ć .Tylko bardzo bym bisowała , gdyby ta piękna wizja stawów na wiosne , z e c h c i a ł a gościc w parku n a d ł u g i e l a t a .
16-10-2016 08:38:39
morlock
Karasie i plankton mają w ogonkach jakość "powietrza" w wodzie ale jeśli z czasem, dzięki fontannom deficyt tlenowy tej ślumpy zniknie to może pstrągi i ukleje pojawią się ;-).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: