Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mostek w Parku Wilsona zagraża bezpieczeństwu pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mostek w Parku Wilsona zagraża bezpieczeństwu pieszych
15-10-2016 00:52   Janusz Ludwiczak
Przegniłe deski i dziury w nawierzchni – tak wygląda mostek w Parku Wilsona, który zagraża bezpieczeństwu pieszych. Palmiarnia o sprawie dowiedziała się w czwartek popołudniu. Remont mostka będzie musiał odbyć się pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Każdego dnia tysiące spacerowiczów odwiedza Park Wilsona. Znaczna większość osób korzysta z mostku, znajdującego się w pobliżu ul. Berwińskiego i Matejki. Konstrukcja zagraża jednak bezpieczeństwu, gdyż w mostku pojawiły się dziury, przęsło mostu, jakim są drewniane deski jest przegniłe. Po opadach deszczu i leżących liściach śliska jest również sama nawierzchnia.

Dziękujemy za sygnał. Wiemy o sprawie. Dowiedzieliśmy się o tym w czwartek po południu. Zabezpieczymy zagrożenie, niebezpieczne miejsce dla pieszych zostanie odgrodzone. Planujemy przeprowadzić remont mostka, jednak jakiekolwiek prace nie będą mogły zostać przeprowadzone póki nie powiadomimy Miejskiego Konserwatora Zabytków, gdyż Park Wilsona jest wpisany do rejestru zabytków – powiedział portalowi lazarz.pl Przemysław Szwajkowki, dyrektor Palmiarni, która administruje Parkiem Wilsona.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

15-10-2016 21:47:55
Lukw
Tysiące
15-10-2016 15:37:27
zawiedziona
Teraz , chociaż nie wiem kiedy bedziecie Misiaczki chodzic w szpileczkach po mostku.Z a b y t k o w y m . Teraz sie modle aby pan Dyrektor to wszystko co piszemy przeczytał i nie tylko wziął sobie do serca . Aby mostek został pięknie wyremontowany.Bo Park Wilsona to nasza d u m a i p ł u c a Łazarza.Boję się tylko konserwatora zabytków bo jak bedzie trzeba postawić mostek z przesłami to bedzie trwało lata , a my bedziemy chodzić innymi ścieżkami.
15-10-2016 15:02:07
Hania
"...dowiedzielismy sie o tym w czwartek popoludniu" jak powiedzial pan dyrektor Przemyslaw Szwajkowski. Przyznaje racje "zawiedzionej" pan dyrektor po parku nie chodzi bo by dawno zauwazyl i zglosil gdzie trzeba, te deski nie sa uszkodzone od tygodnia ani od miesiaca jak wynika dokladnie ze zdjec. Nie znam czlowieka/dyrektora ale po tych zdjeciach i po jego stwierdzeniu, ze wie o tym od czwartku popoludnia nie mam wiele wiary w jego rzetelne wykonywanie swoich obowiazkow ani osob z obslugi parku. Jesli ktos mi powie, ze dyrektor nie jest od chodzenia i sprawdzania stanu parku to powiem, ze sie myli. Nie mozna zarzadzac czyms czego sie NIE ZNA od podstaw. Bez obrazy panie dyrektorze, zycze wiecej trzymania reki na pulsie i spacerow po naszym parku bez tego ani rusz.
15-10-2016 07:46:06
morlock
Co nie? Jak idę kładką w szpilkach to mi się zapodają, zapadają czy jakoś tak. Pozdrowienia misiaczki w tą cichą sobotę.
15-10-2016 05:39:01
zawiedziona
Piękny od dawna park.Zabytkowy.Jak widać pan dyrektor Palmiarni lub jego pracownicy nie chodzą po pięknym parku.Jak można zauważyć tylko i sprzątać liście.Wstyd panie dyrektorze , bo mostek to jedno z miejsc na , którym bardzo często zatrzymują sie i przechodzą spacerowicze.Jestem pewna ,że szybko będzie naprawione i nadal bedzie park oczkiem w głowie mieszkanców.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: