Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują chodniki na Konopnickiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują chodniki na Konopnickiej
15-10-2016 00:34   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpocznie się remont chodnika po południowej stronie ulicy Konopnickiej - zapowiada ZDM.

W poniedziałek rozpocznie się remont chodnika na części ul. Konopnickiej, na odcinku od Matejki do posesji nr 13 (strona południowa). Wystąpią jedynie lokalne utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do 4 listopada. Są finansowane ze środków Rady Osiedla Łazarz – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodajmy, że ZDM planuje przeprowadzić remont chodnika na ul. Orzeszkowej, na całym odcinku (od Matejki do Śniadeckich), ale po stronie południowej. Oferty przyjmowane były do piątku. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 19 grudnia na zrealizowanie zadania. Inwestycja ma zostać sfinansowania ze środków pochodzących z opłat w Strefie Płatnego Parkowania.

To nie jedyna tego typu inwestycja w tym roku. Do połowy października potrwa remont chodników po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. W dalszych planach jest remont chodników na ul. Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego) oraz na Wojskowej (od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej).


Komentarze (3)

15-10-2016 09:17:19
morlock
A czy Rada Osiedla lub raczej Wykonawca uwzględnił parkujące tam pojazdy? Chwilunia i pozbrukowy chodnik niczym nie będzie się różnił od obecnego, sprzed remontu. Vide winkiel Niegola/Matejkiego. Pomijając ciągłe wykopki firm telekomunikacyjnych to tam "parkują na chwilę" dostawcy "Płaza". Rezultatem zapadnięcie trotuaru i kałuża na samym środyszku.
15-10-2016 09:00:52
morlock
News - przed Apteką która wcześniej była bankiem na pn-wsch. winklu lejka Łazarskiego ZAPRZESTANO opróżniania popielniczek z samochodu na chodnik. Zgłaszam ten fakt odpowiednim służbom ponieważ w przypadku oblodzenia trotuaru będę się ślizgać. Będę również wnioskował o przywrócenie szuszfola do pracy. To tak na marginesie celem przypomnienia że zima się zbliża.
15-10-2016 05:54:23
zainteresowana
Piękne plany i realizacja Rady Osiedl św. Łazarz.Orzeszkowej ,Konopnicka ,piękne ulice i coraz piękniejsze nieruchomości.Oby nie było Biedronki .Dalsze ulice to Kasprzaka i Dmowskiego, coraz bardziej do remontu ulicy K o l e j o w e j .Ale tu cisza. Co na to R a d n i , pan i pani przewodniczący .B y ł y i są plany , z e b r a n i a , a teraz nikt nie informuje mieszkańców jakie rozpoczęły sie e t a p y prac.Może głos zabierze Prezydent , ZDM i sam Bóg wie kto jeszcze.Są od lat pieniądze , a może juz nie ? Może znowu będą rozkopywane chodniki na założenie cieplików i zobaczymy także remonty chodników, oby nie tych samych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: