Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojewoda nie zaprosił prezydenta Poznania na obchody - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojewoda nie zaprosił prezydenta Poznania na obchody
15-10-2016 00:19   Janusz Ludwiczak
W piątek pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki odbyły się obchody 76. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich. Na uroczystość nie został zaproszony prezydent Poznania.

Jak co roku pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Bukowskiej odbyły się obchody 76. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich – konspiracyjnej organizacji zbrojnej polskiego ruchu ludowego, liczącej około 160 tys. ludzi, działającej w czasie II wojny światowej na terenie Generalnego Gubernatorstwa i w Wielkopolsce (po Armii Krajowej była to największa formacja zbrojna podczas okupacji).

Kwiaty i znicze pod pomnikiem złożył wojewoda, kombatanci, weterani i ludowcy. Na uroczystość nie został zaproszony prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Jacek Jaśkowiak nie otrzymał zaproszenia od wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Wojewoda wystosował zaproszenia tylko do czterech zastępców – wyjaśnia Hanna Surma, rzecznik Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

W imieniu władz miasta Poznania kwiaty złożył dyrektor Gabinetu Prezydenta.

To ważna rocznica i warto ją uczcić. Ponieważ prezydent Jaśkowiak nie został zaproszony przez wojewodę do udziału w tych obchodach, złożyłem kwiaty pod pomnikiem w imieniu Prezydenta Miasta Poznania tuż przed oficjalną uroczystością, żeby wyrazić hołd dla waleczności żołnierzy polskiego ruchu ludowego – powiedział Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania.

Być może na innych uroczystościach nie będzie również samych wiceprezydentów.

Jeżeli jest to prawda i na przyszłość na uroczystości państwowe czy patriotyczne nie będzie zapraszany Prezydent Miasta Poznania, a jedynie Zastępcy Prezydenta, to przyznam, że nie bardzo widzę możliwość - z racji szacunku do naszego miasta - mojego oficjalnego udziału w takich wydarzeniach. Sądzę, że postąpią tak też inni moi Koledzy Wiceprezydenci. Ponieważ staram się uczestniczyć (praktycznie od lat szkolnych) we wszystkich ważniejszych wydarzeniach czy świętach patriotycznych/państwowych w Poznaniu - to w razie zaistnienia takiego przypadku - jeśli będę na takiej uroczystości, to jedynie jako osoba prywatna. Uważam, że niezależnie od przekonań politycznych czy różnic zdań, w takie dni powinniśmy być zawsze razem, a z racji szacunku do urzędów państwowych czy samorządowych, należy zapraszać wszystkie demokratycznie wybrane czy powołane na nie osoby – skomentował na Facebooku Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


Komentarze (6)

16-10-2016 13:52:26
as
@olga, juz zaczynam plakac, ale ze szczescia, jak to te wszystkie komusze ryla z ryzym na czele pojda siedziec, za zaprzedanie calego narodu niemczurom, zabojadom i innym
16-10-2016 11:39:11
Olga do as
Faktycznie Kaska ma rację . Twoje wpisy są nastawione zdecydowanie na " NIE" Pytam się , co sam robisz dla polepszenia czegokolwiek . Masz tylko wymagania wobec wszystkich i wszystkiego ! W myśl zasady , ... " wszystko mi się należy" A nad pisorstwem zapłaczesz i to już niedługo . Podobają ci się i owszem , bo dają, ale nie swoje lecz nasze !Znam takich co odłozyli 500+ i pojechali na TENERYFĘ!!! Pytam się , co ich dzieci ( 3,5 lat)z tego będą pamiętały? Nic! Ale to rodzice się bawią za nasze. Za 20 lat wyciągną ręce dla tych dzieci po mieszkanie , bo się należy . Tak więc widzisz asie do czego prowadzi rozdawnictwo!!!???Jeśli TK to opasłe dziadki , to zapewniam ,że też nim będziesz albo jesteś??? . Zazdrościsz ! Zabierz się do roboty
15-10-2016 22:10:50
as
@kaska no za to za platfusow bylo tak super ale szkoda ze dla Niemiec Francji, opaslych lesnych dziadkow z TK itp
15-10-2016 21:44:10
kaśka
@as: Tak czytam twoje komentarze i naprawdę myślisz, że za pisiorów jest tak rewelacyjnie... jesteś chyba naiwny i ciemny.
15-10-2016 20:22:12
as
A po co mial teczowego zapraszac, przeciez bylo wiadome ze bedzie wolal z zonka w lozku lezec
15-10-2016 14:21:02
Pytanko
A ja sie pytam, gdzie sa urzędasy z Oświaty...??? bo zimno w duupsko?? A gdzie młodzież ???? sztuczna atmosfera bo kasiorka z układów nie pasuje
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: