Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nauczyciele i uczniowie mają swoje święto - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nauczyciele i uczniowie mają swoje święto
14-10-2016 10:22   Janusz Ludwiczak
Dziś Dzień Nauczyciela i Edukacji. Święto to obchodzone jest już od 1957 roku.

Dzień Edukacji Narodowej (dawniej Dzień Nauczyciela) powstał w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

Początki Dnia Edukacji sięgają 1957 roku, kiedy to 20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Karty Nauczyciela, a od 1972 roku Związek Nauczycielstwa Polskiego wprowadził 14 października Dzień Nauczyciela (od niedawna przemianowany na Dzień Edukacji Narodowej).

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w wielu krajach na świecie: 28 marca w Czechach, 10 września w Chinach, dzień później w Argentynie, 5 października w Rosji, 15 października w Brazylii, 24 listopada w Turcji. World Teacher`s Day, czyli Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO od szesnastu lat obchodzony jest 5 października.

Portal lazarz.pl życzy wszystkim uczniom samych "piątek", a nauczycielom wytrwałości w pełnionej pracy i sukcesów zawodowych.


Komentarze (2)

15-10-2016 18:51:38
Olga do as
Odbierz wakacje swoim dzieciom , idź do szkoły uczyć chociaż przez 1 miesiąc a potem zapytam Cię o zdanie na temat szkoły i tego , jak zachowują się wychowane przez Was dzieci. Bardzo chętnie wielu nauczycieli zamieni się na wasz spokój w pracy , wasze pensje. Jeśli uważasz , że są nierobami , odwiedź mieszkanie nauczycieli po południu , gdy ty odpoczywasz oni ślęczą nad wypocinami twojego dziecka na sprawdzianie.Bardzo chętnie spędziliby czas z rodziną zamiast siedzieć na konferencjach , szkoleniach , debatach na temat zmian programowych , które trzeba dostosowac do danej klasy o obniżonym poziomie wymagań. Pewnie zamiast tego też poszliby na spacer!!!Zamieniliby niejedną wywiadówkę na spotkanie z przyjaciółmi niż spotkanie z rodzicem po kielichu lub piwku. Zapłać nauczycielom za 24 godz. dyżuru na wycieczkach itp Można wymieniać wiele spraw ale radzę... " zanim komuś ubliżysz , poznaj jego pracę od podszewki.
14-10-2016 11:09:46
as
Najbardziej leniwa grupa spoleczna swietuje. 2 miechy wakacji, przerwa 10-dniowa miedzy Bozym Narodzeniem a Nowym Rokiem, a te nieroby wciaz narzekaja....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: