Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za kilka tygodni Straż Miejska przeniesie się do nowej siedziby przy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za kilka tygodni Straż Miejska przeniesie się do nowej siedziby przy Głogowskiej
12-10-2016 07:41   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej w pierwszej połowie listopada uruchomiona zostanie siedziba Straży Miejskiej w budynku przy ul. Głogowskiej 26. Będą urzędować tutaj nie tylko komendanci municypalnych, ale również strażnicy osiedlowi po przeniesieniu referatu Grunwald. Obecnie trwa remont obiektu.

Na piątym - szatnie i pomieszczenia socjalne, na czwartym dyżurki, sala konferencyjna i referat Grunwald, zaś na drugim piętrze gabinety komendantów – na przełomie października i listopada Straż Miejska zacznie się wprowadzać do nowej siedziby, która znajdować będzie się w pięciopiętrowym budynku, należącym do Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W kwietniu otrzymaliśmy klucze do budynku, następnie musieliśmy ogłosić przetarg na remont pomieszczeń i dostosowanie obiektu do naszych potrzeb. Prace ruszyły w sierpniu. Pierwsi funkcjonariusze rozpoczną tutaj prace jeszcze w październiku – wyjaśnia Arkadiusz Bekalarek, kierownik Referatu Administracyjno–Technicznego Straży Miejskiej Miasta Poznania.

W nowej siedzibie znajdą się wydziały logistyczne, finansowe. Na drugim piętrze znajdą się gabinety komendantów.

W listopadzie uruchomiony zostanie referat Grunwald, który kilka lat temu został przeniesiony z gmachu Urzędu Miasta przy ul. Matejki na Janickiego. W sumie w nowej siedzibie będzie pracować ponad 80 funkcjonariuszy i naszych pracowników, z czego 16 strażników będzie z referatu Grunwald – objaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Referat Grunwald wróci na swoją dzielnicę. Mieszkańcy będą mieli po prostu bliżej aby osobiście móc się spotkać ze strażnikami rejonowymi i opowiedzieć o swoich problemach. Część ludzi nie zawsze chce rozmawiać pod swoim domem i zgłaszać interwencji w obawie o swoje bezpieczeństwo. Po drugie patrole przemieszczające się przez Grunwald do innych dzielnic po drodze będą mogły także reagować na przypadki naruszania ładu i porządku publicznego – dodaje Tomasz Jaworski, strażnik osiedlowy na Łazarzu.

Przystosowanie budynku na potrzeby siedziby Straży Miejskiej będzie kosztować 600 tysięcy złotych. Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są już spółką miejską przekazały obiekt w dzierżawę. Docelowo MTP chce dokonać zamiany nieruchomości z Miastem Poznań. W zamian Targi chciałyby pozyskać działkę przy ul. Grunwaldzkiej, niedaleko Ułańskiej. Budynek przy ul. Głogowskiej 26a został wyceniony na 7,5 mln zł.


Budynek przy ul. Głogowskiej 26, który ma pięć pięter i ponad 1 tys. m2 powierzchni powstał w 1951 roku według projektu Jana Wellengera na zlecenie Centrali Handlowej Przemysłu Drzewnego, na terenach jedynie wydzierżawionych od MTP. Targi mogły w zamian wykorzystywać powierzchnie wystawiennicze pawilonu na swoje potrzeby. Budynek w nietypowy dla tamtych czasów sposób łączył cechy biurowca z funkcją wystawienniczą. Estetyka pawilonu jest socrealistyczna, lecz bardzo prosta i pozbawiona jakiegokolwiek detalu nawiązującego do stylów historycznych. Główna elewacja znajduje się od strony ul. Głogowskiej, a boczna (równie ciekawie zaaranżowana) otwarta jest na tereny targowe.

Pawilon Centrali Handlowej Przemysłu Drzewnego, który początkowo miał numer 34, obecnie 102 został później przekształcony w dom towarowy Domar. W latach 90. urządzono tutaj biura. Do niedawna mieściła się tutaj Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, sąd arbitrażowy czy redakcja "Merkuriusza". Pozostał jedynie bank, który niebawem również opuści budynek.


Komentarze (2)

12-10-2016 18:01:24
albin
Komendant na 2. a referat na 4. piętrze? Komuś się poprzewracało pod sufitem.
12-10-2016 15:16:06
srutek
ale im sie w główkach poprzewraca jak tym z Oświaty
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: