Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują chodniki na ul. Orzeszkowej - ze środków za parkowanie w strefie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują chodniki na ul. Orzeszkowej - ze środków za parkowanie w strefie
10-10-2016 12:37   Janusz Ludwiczak
ZDM ogłosił przetarg na remont nawierzchni oraz roboty budowlane w granicy strefy płatnego parkowania w ulicy Orzeszkowej.

Przetarg obejmuje remont chodnika na ulicy Orzeszkowej, na całym odcinku (od Matejki do Śniadeckich), ale po stronie południowej.

Zarząd Dróg Miejskich oferty przyjmuje do 14 października. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 19 grudnia na zrealizowanie zadania. Inwestycja ma zostać sfinansowania ze środków pochodzących z opłat w Strefie Płatnego Parkowania.

Dodajmy, że to nie jedyna tego typu inwestycja w tym roku. Do połowy października potrwa remont chodników po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. W dalszych planach jest remont chodników na ul. Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego) oraz na Wojskowej (od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej).


R E K L A M A

Komentarze (4)

11-10-2016 13:57:17
mieszkaniec
pomimo obietnic prezydenta nie ma kasy na strefę, uciułane na nią jakieś skromne pieniądze mają być rzekomo przeznaczone na budowanie parkingów buforowych, tak by mniej aut wjeżdżało do miasta. Strefa powinna być na całym osiedlu, a najlepiej do pętli Górczyn.
11-10-2016 11:29:40
Targi-strefa
Może zamiast na remont chodnika przeznaczyć te pieniądze na rozszerzenie strefy płatnego parkowania ???!!! Konopnickiej i Orzeszkowa mają strefę więc większość gości targowy parkuje gdzie się da na Matejki, Skrytej i innych okolicznych ulicach pozbawionych strefy. Zastawione trawniki, przejścia dla pieszych, pomimo wolnych miejsc parkingowych na wyżej wymienionych ulicach. Konopnickiej i Orzeszkowej puste a cała reszta "zawalona" ! To jest niesprawiedliwe wobec mieszkańców pozostałych ulic więc albo znieść strefę z Orzeszkowej i Konopnickiej albo rozszerzyć o Matejki, Skrytą i inne ul. w pobliżu targów. Jak dla mnie jest to dyskryminacja pozostałych mieszkańców tej okolicy, mieszkających poza strefą. Zróbcie coś z tym do chol... !!!
10-10-2016 19:22:47
iweta
Najpierw należałoby się przyjrzeć ulicy Orzeszkowej, a dokładniej jej nawierzchni - w maju tego roku prowadzono/naprawiano tam jakąś instalację. Nie pamiętam dokładnie, czy wykonywał to AQuanet, czy inna firma? W każdym razie od tego czasu część jezdni nie jest pokryta asfaltem, a jego ubytek "wychodzi" aż na ulicę Matejki. Jest to o tyle niebezpieczne, że jadąc ul. Matejki rowerem (niezależnie, czy jest ciemno, czy nie) rowerzysta musi ten ubytek w asfalcie omijać, wyjeżdżając tym samym pod koła pojazdów przemieszczających się ul. Matejki. Jest niebezpiecznie bez względu na porę dnia, nie wspominając mokrej od deszczu jezdni. Polecam tę sprawę uwadze Radzie Osiedla św. Łazarz, jak i Szanownej Redakcji, prosząc o interwencję... Jeśli chodzi o chodniki na Łazarzu, to na pewno można by wskazać wiele chodników: np. przy ul. Sczanieckiej, przy której mieści się wiele poradni lekarskich i rehabilitacyjna.
10-10-2016 13:03:00
piękna
Cudownie, brawo .Mam uprzejmą prośbę .Chciałabym może i na pewno nie ja sama , aby był Pan tak uprzejmy i napisał o rozpoczęciu remontu ul. Kolejowej.Chciałabym bardzo konkretnie usłyszeć radnego lub radną św.Lazarza. Może warto zrobić mape juz wyremontowanych ulic na Łazarzu ( może po raz któryś ), i tych ,ktore na ten remont czekaja po kilka lat.Prym wiodła by ulica K o l e j o w a .Nigdzie pp radni nie znajdziecie tak wystających płyt chodnikowych , dziur i korzeni drzew.Wózek dziecięcy ( widziałam ) musial przejechac po jezdni pewien odcinek , by ponownie wjechać na tzw. chodnik. Z i m a może być " w e s e l e j " , ale nie bezpiecznie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: