Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą odmawiać różaniec na Targach. Behemoth dziękuje prezydentowi Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą odmawiać różaniec na Targach. Behemoth dziękuje prezydentowi Poznania
08-10-2016 00:16   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek wieczorem na Targach ma wystąpić zespół Behemoth. "Publiczną modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej" zapowiedziała Krucjata Młodych. Z kolei Behemoth dziękuje prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi za wspieranie wolności w sztuce.

W najbliższy poniedziałek na Międzynarodowych Targach Poznańskich ma odbyć się koncert zespołu Behemoth. Twórczość zespołu wśród niektórych wzbudza skrajne emocje. Formacja, ciesząca się licznym gronem fanów na całym świecie, ma również swoich przeciwników. Ekscesy sceniczne Nergala wielokrotnie kończyły się w sądzie. Jednym z nich było podarcie przez Adama Darskiego Biblii.

Bogdan Freytag z Poznańskiego Związku Patriotycznego Wierni Polsce zaapelował do prezydenta Jacka Jaśkowiaka "by nie dopuścił do zgorszenia". Z kolei członkowie Krucjaty Młodych zamierzają modlić się przed pawilonem nr 2, w którym ma wystąpić Nergal ze swoim zespołem.

"Zespół Behemoth w swojej "muzyce", jak i w oprawie scenicznej, od wielu lat konsekwentnie i w gorszący sposób obraża Boga i religię chrześcijańską. Nie bądź obojętny wobec tej jawnej zniewagi Pana Boga. Przyjdź na publiczną modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej" – zapowiadają członkowie Krucjaty Młodych.

Różaniec ma być odmawiany w poniedziałek od godz. 18:00 przed halą nr 2 MTP.

Jak informowaliśmy głos w sprawie koncertu zabrał również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Z przykrością odbieram informacje dotyczące organizacji w Poznaniu wydarzenia, którego promocja opiera się na znieważeniu polskiego godła. W świetle prawa jest to przestępstwo, dlatego pragnę zwrócić uwagę na granicę przebiegającą pomiędzy sztuką a prawem. Zgadzam się, że sztuki nie powinno się w żaden sposób cenzurować, ale nie można doprowadzać do skrajnych sytuacji, gdy sztuka wychodzi poza wszelkie granice, przede wszystkim uderzające w nas samych, nasze symbole narodowe i wartości religijne – mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Zdaniem Hoffmanna za znieważenie godła polskiego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wojewoda wyraża również rozczarowanie próbą zorganizowania koncertu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ocenie Hoffmanna poważnym błędem jest wiązanie jednego z ważniejszych symboli Poznania ze wzbudzającym duże kontrowersje zespołem muzycznym. Tym bardziej niezrozumiałym wydaje się stanowisko Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, wyrażającego akceptację dla organizacji koncertu na terenie MTP – czytamy w oświadczeniu wojewody.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, prezydent nie zamierza ingerować w kulturę i sztukę. Nie będzie wywierał wpływu na artystów czy interweniował w zakresie przekazu artystycznego. Jest przeciwnikiem cenzury w kulturze – odpowiada Hanna Surma, rzecznik Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Behemoth chciałby wyrazić najgłębszy szacunek i uznanie dla Prezydenta Poznania za wspieranie wolności w Sztuce! TYM RAZEM koncert się odbędzie! – poinformował zespół na swoim profilu na Facebooku.


Komentarze (3)

12-10-2016 15:40:43
Negatyw
Dlatego też ludzie odchodzą od religii katolickiej i stają się starowyznaniowcami...
08-10-2016 16:07:37
eka z małeki
-lepiej być ślepym jak zaślepionym!!!.Gdyby osoby tak gorliwie modlące się znały,a nie tylko miały w domu BIBLIĘ,oraz znały historię chrześcijaństwa-zaznaczam jest straszna,to nie wiem czy tak chętnie uczestniczyłyby w tego rodzaju pokazach.Jestem osobą wierzącą z tradycjami religijnymi,ale to co się teraz wyprawia to czysta PARANOJA...no cóż CIEMNY LUD TO KUPIŁ...Smutne to!!!.Zaczadzić można się tlenkiem węgla,ale też i kadzidłem i to jest straszne w 21 wieku!!!.
08-10-2016 08:32:02
Wiola
A czy to kolejny portal religijny? czemu info tylko o różańca, a koncercie nie, skoro jest q okolicy? Brawo - bilety na Behemota rozeszły się migiem. To się nazywa darmowa reklama.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: