Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tylko jedna firma chce wybudować siłownię dla seniorów na Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tylko jedna firma chce wybudować siłownię dla seniorów na Dmowskiego
06-10-2016 08:17   Janusz Ludwiczak
Aż jedna oferta wpłynęła do przetargu na budowę placu dla seniorów i rozbudowę placu zabaw przy ul. Dmowskiego. Na dodatek wykonawca zażądał o blisko 90 tys. zł więcej niż przewiduje budżet.

Od pięciu lat w Parku Kasprowicza funkcjonuje siłownia na wolnym powietrzu, która powstała głównie z myślą o seniorach. Kolejne tego typu obiektu powstały m.in. przy Orliku na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych oraz na Placu Nowakowskiego, przy ul. Białej.

Kolejna siłownia na wolnym powietrzu ma stanąć pomiędzy "deskami" przy ul. Dmowskiego. Równocześnie rozbudowany ma zostać istniejący plac zabaw. W tym celu dokonano nawet zamiany nieruchomości pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową "Grunwald", a Miastwm Poznań.

Na tą inwestycję Rada Osiedla Św. Łazarz i Zarząd Zieleni Miejskiej przeznaczyły 172 995,21 złotych.

W środę otwarto oferty, które wpłynęły do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Zieleni Miejskiej na budowę placu dla seniorów i rozbudowę placu zabaw przy ul. Dmowskiego. Do zamówienia stanęła tylko jedna firma - PUB Brukpol ze Strzelec Wielkich w gminie Piaski (woj. wielkopolskie) na kwotę 261 424,20 zł, czyli o 88 428,99 zł większą niż zakładał budżet.

Najprawdopodobniej przetarg zostanie ponowiony, chyba, że wykonawca zgodzi się wykonać prace za niższą kwotę lub znajdą się dodatkowe środki. Decyzję w tej sprawie będzie musiała podjąć Rada Osiedla Św. Łazarz i Zarząd Zieleni Miejskiej.


Komentarze (5)

10-10-2016 11:19:25
zadowolona
Przyłączam sie do wszystkich piszących i nie tylko.Najbardziej popieram T a i -Czi .Tzn. małe i duże koło.Wspaniałe dla wszystkich , ktorzy siedzą przy komputerze, dużo czytaja i chcą rozciągnąć mięśnie barków .Nie bolą kręgi szyjne i tak dalej.Jeżeli radni pomyślą o takiej siłowni na powietrzu, na której przyrządy stoja na utwardzonej powierzchnii , to nie będzie przeszkód aby ćwiczyć nawet przy lekkim deszczu.Mieszkańcy będą ucieszeni , bo tylko wtedy ma się chęci wyjśc z domu i poćwiczyc gdy nie jest za daleko od miejsca zamieszkania. P o l e c a m u w a ż n e przeczytanie .
07-10-2016 01:00:03
E.CH
Byłoby super, w tej okolicy zamieszkuje bardzo dużo starszych osób, brakuje siłowni dla seniorów a do najbliższej w parku Kasprowicza mamy 1 km. Osobiście korzystam z tej siłowni ale jestem coraz starsza i martwię się jak długo jeszcze będę mogła pokonać tą odległość żeby poćwiczyć. Co do urządzeń to moim zdaniem najbardziej przydatne dla seniorów są: piechur, wahadło, twister, narty biegowe i koła tai-Czi. Z moich obserwacji i własnych doświadczeń mogę powiedzieć że z tych urządzeń najczęściej korzystają seniorzy.
06-10-2016 17:14:15
Marcin
Ogólnie to była juz taka siłownia pomiędzy SP77, a G51 i co z niej zostało?? nic szkoda kasy...
06-10-2016 16:33:30
zadowolona
A może nie chodzi tylko o pieniądze.Je oczywiście trzeba miec.Jeżeli to ma byc m.in dla seniorów to może R a d a O s i e d l ai i Zarząd Zieleni dobrze przypatrzy się jakie urządzenia spełniają swoja role.Widzialam w Polsce wiele takich siłowni Cwiczyłam mimo wielu zwyrodnień.. Przede wszystkim miały m a ł e i d u ż e k o ł a do ćwiczeń o nazwie Tai- Czi.Wg instrukcji pomagaja w czasie ćwiczeń usprawniać b a r k , recę ( szczegolnie nadgarstki ) i wpływaja na wzmocnienie w czasie ćwiczeń dolnych mięśni kręgosłupa. Cwiczenia są bezpieczne i mogą z nich korzystać osoby w dosyć zaawansowanym wieku.Cudowne rozciąganie mięśni , dobre samopoczucie. Były i inne przyrządy, przepraszam za okreslenie dla sprawniejszych . J e d n o jest p e w n e nie i l o ś c się liczy , a j a k o ś ć i bezpieczeństwo przyrządów .Miejsca na których stały przyrzyądy były wykonane z podłoża na którym się n i e ś l z g a ł o .Kilka , a bezpiecznych. A nie jak to w Poznaniu stoi sie ćwicząc na p i a c h u lub nie można ćwiczyć bo doł i w o d a ..Polecam siłownię gdzie stoi kilka tylko przyrządów do ćwiczeń dla młodych i starszych osób na terenie pięknego trawnika .Przyrzyądy są umocowane na podłożu antypoślizgowym.Dwie ławki na rzeczy osobiste lub mały odpoczynek.Przyjażnie i ćwiczyć można przy każdej pogodzie. Polecam życze wszystkim cieszącym się , hartowania zdrowia i ducha. A l e to pp decydenci trzeba poćwiczyć , popytać i wiedzieć wtedy co się robi, oby służyło mieszkańcom.
06-10-2016 09:31:24
Ola
To by było super! Trzymam kciuki!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: