Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomoc dla pogorzelców z Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomoc dla pogorzelców z Kolejowej
04-10-2016 11:32   Janusz Ludwiczak
W czwartek w nocy wybuchł pożar w kamienicy przy ul. Kolejowej 46. Lokatorzy nie mogą na razie wrócić do swoich mieszkań. Pomoc pogorzelcom zaoferował MOPR. Być może zbiórkę dla poszkodowanych przeprowadzi Parafia Matki Boskiej Bolesnej.

W miniony czwartek, 29 września ok. godz. 3 wybuchł pożar na poddaszu kamienicy przy ul. Kolejowej 46. Na miejscu pojawiło się 11 zastępów, ewakuowano 60 mieszkańców, również sąsiednich kamienic.

19 lokatorów znalazło zakwaterowanie w hotelu przy ul. Łozowej, pozostali ewakuowani przebywają u rodzin. Lokatorzy póki co nie mogą wrócić do swoich mieszkań, gdyż nadpalone zostały elementy konstrukcyjne budynku i uszkodzone zostało poddasze. Większość mieszkań zalana jest wodą.

Została podjęta decyzja o wyłączeniu z użytkowania całego budynku ze względu na skalę uszkodzeń. Zobowiązaliśmy zarządcę tego budynku, którym jest MPGM do przeprowadzenia szczegółowej oceny tego budynku. Naprawiony musi zostać m.in. dach i poniższa kondygnacja – powiedział mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Pomoc pogorzelcom zaoferował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Pogorzelcom zostało umożliwione schronienie w hotelu przy ul. Łozowej. Przebywa tam 19 osób. Rozmawialiśmy z poszkodowanymi jakiej pomocy oczekują. Każdy ma inne potrzeby. Jesteśmy w stanie zapewnić potrzebne leki, ubrania i środki higieniczne – powiedziała Lidia Leońska, rzecznik MOPR.

Być może zbiórkę dla poszkodowanych przeprowadzi Parafia Matki Boskiej Bolesnej.

Nikt jeszcze się do nas nie zgłosił. Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja. Jesteśmy w stanie zorganizować pomoc i zbiórkę. W przeszłości organizowaliśmy akcje i zbiórki dla pogorzelców, m.in. z ul. Głogowskiej czy Lodowej – zaznacza ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

ZOBACZ TAKŻE: Parafianie pomogli pogorzelcom - zebrano ponad 6 tysięcy złotych

Tymczasem nasz Czytelnik, p. Jakub poinformował nas o innych problemach pogorzelców z Kolejowej 46.

Jedna z moich znajomych jest mieszkańcem tej feralnej kamienicy i z tego co wiem od niej oddanie budynku do użytku tak szybko nie przyjdzie ( problemy z spaloną lub zawilgoconą instalacją elektryczną, dachem, zalanymi mieszkaniami), a miasto umywa ręce i nie daje żadnych lokali zastępczych. Budynek ma podobno zapewnioną ochronę zewnętrznej firmy jedynie do środy, a po tym terminie mieszkania będą łakomym kąskiem dla złodziei, a mieszkańcy nie mają gdzie wywieźć swojego dobytku – pisze do nas p. Jakub.

Do sprawy będziemy wracać.


Komentarze (1)

12-10-2016 20:58:05
Demon
Jak na razie to ADM przeciąga sprawę ,że niby odbiory itp i tylko przerzucają z hotelu do hotelu ;-/ lokatorzy choć nie mieszkają i nie korzystają ze swoich mieszkań muszą płacić przez ten okres wysokie czynsze ;-/ bo zdaniem ADM chyba muszą pokryć koszty hoteli w jakich przebywają pogorzelcy, moim zdaniem powinien sie tym zająć ktoś wyższy niż ADM !
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: