Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont chodników na Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont chodników na Kasprzaka
03-10-2016 17:33   Janusz Ludwiczak
Dwa lata temu przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka. Teraz przyszedł czas na chodnik po drugiej stronie ulicy. W poniedziałek rozpoczęła się wymiana nawierzchni chodnika po stronie zachodniej ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja będzie kosztować ponad 371 tys. zł i potrwa do połowy października.

Jak już informowaliśmy pod koniec 2014 roku przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Teraz przyszedł czas na stronę zachodnią. W czerwcu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu nawierzchni chodnika w ulicy Kasprzaka na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Niegolewskich - strona zachodnia oraz usługi związane z wykonywanymi robotami budowlanym.

Do przetargu stanęło w sumie sześć firm. Najwyższa oferta opiewała na kwotę 430 038,63 zł. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Infrakom Kościon i Infrakom sp. z o.o., które zrealizują inwestycję za kwotę 371 615,96 złotych brutto. Zamówienie objęte jest 72-miesięczną gwarancją. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 15 października na zrealizowanie inwestycji.

Przebudowa chodników na ul. Kasprzaka zostanie sfinansowania ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: "Jedynka" i "siódemka" zmienią swoje trasy

ZOBACZ TAKŻE: Łazarz się zazieleni

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie już można skręcić z Grunwaldzkiej w Matejki oraz pojechać prosto z Roosevelta w Bukowską

ZOBACZ TAKŻE: Nowy chodnik na Kasprzaka znów został rozkopany

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

05-10-2016 12:42:15
M.
Czy za opóźnienia w wykonaniu pracy są przewidziane kary? Może jestem człowiekiem małej wiary, ale przechodząc ul. Kasprzaka miałam okazję jak posuwa się front robót. Firma utknęła na odcinku pomiędzy Hetmańskiej a Chociszewskiego. W takim tempie do końca przyszłego tygodnia nie zdążą. Mogę zrozumieć, że w deszczu ciężko się pracuje. Tylko dlaczego na następnym odcinku nie ma żadnej informacji dla kierowców, że w związku z remontem chodnika od dnia 'x' prosimy nie parkować tutaj samochodów?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: