Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Fermentujące rośliny na widoku przechodniów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Fermentujące rośliny na widoku przechodniów
01-10-2016 09:23   Janusz Ludwiczak
Rodzinne Ogrody Działkowe śmieci ze swojego terenu wystawiły na widok publiczny przed bramę ogrodu przy zbiegu Potockiej i Kolejowej, aby wszyscy mogli podziwiać. Za chwilę fermentrujące owoce zaczną wyciekać z kontenerów... – alarmuje nasz Czytelnik.

Zarząd ROD im. M. Curie-Skłodowskiej przy ul. K. Potockiej 50 wystawił przed teren działek kontenery z odpadami. Te kontenery wcześniej stały na terenie działek, lecz działkowcom przeszkadzał smród i wycieki wydobywając się z kontenerów po sfermentowanych owocach. Wystawienie kontenerów na zewnątrz ogrodu jest bezczelnością ze strony zarządu ogrodu wobec okolicznych mieszkańców. Tą sytuacją już zainteresowała się Straż Miejska lecz muszą zasięgnąć porady prawnej – pisze do nas Mirosław Jackowiak na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Skontaktowaliśmy się z Polskim Związkiem Działkowców w Poznaniu.

Z informacji przekazanej przez Zarząd ROD im. im. Marii Curie – Skłodowskiej wynika, iż kontenery na odpady zostały wystawione poza teren ROD na prośbę firmy, która zajmuje się wywozem odpadów. Podjazd do ROD jest w złym stanie technicznym, co powodowało notoryczne łamanie się kół pojemników. Podjazd do ROD będzie naprawiony w październiku i kontenery wrócą na teren ROD – tłumaczy Agata Wróbel z Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Mirosław Jackowiak
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

05-10-2016 16:25:06
ja2_łazarzanin
Przypominam okolicznym mieszkańcom, że bezczelnością z ich strony było zagarnięcie pasa zieleni oddzielającego działki od jezdni i przerobienie go na parking dla swoich puszek. Tym powinna się zająć SM. Wlepiać mandaty i odholowywać te samochody w diabły.
02-10-2016 21:00:08
Kloc
O, byłe prezesostwo znów chce odzyskać władzę na działkach? Śmieszne są te podjazdowe wojenki Jackowiaków. Jak nie na Facebooku, to nawet tutaj :)
02-10-2016 07:42:04
działkowiec
Wczoraj popołudniu wezwano Straż Miejską do tych kontenerów. SM wezwali mieszkańcy ul. Kolejowej i K. Potockiej
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: