Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"BohaterON" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"BohaterON"
24-09-2016 00:32   Janusz Ludwiczak
II LO włączyło się w ogólnopolski projekt historyczny "BohaterON", mającego na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

W ramach projektu "BohaterON" młodzi pasjonaci historii od 1 sierpnia do 3 października, czyli od rocznicy wybuchu do rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego odwiedzają 16 szkół w poszczególnych województwach.

W czwartek akcja została przeprowadzona w II LO. Uczniowie "Dwójki" obejrzeli m.in. serial "Czas Honoru" i wysłali pocztówki do żyjących Powstańców.

Organizatorem akcji "Bohater ON" jest Fundacja Sensoria z Wrocławia. Celem projektu jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. "BohaterON" ma edukować społeczeństwo, bazując na tysiącach historii Powstańców. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich. Podobna akcja ma zostać przeprowadzona przy okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: