Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tęczowy Poznań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tęczowy Poznań
24-09-2016 00:27   Janusz Ludwiczak
W centrum miasta - m.in. wzdłuż al. Niepodległości i na Placu Wolności zawisły tęczowe flagi. Powiesili je organizatorzy Poznań Pride Week - tygodnia poświęconego osobom LGBT, którego punktem kulminacyjnym będzie sobotni Marsz Równości. Ma w nim wziąć udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Tomasz Lewandowski, a także Robert Biedroń i reżyserka Agnieszka Holland.

Jak przyznali organizatorzy Poznań stał się pierwszym miastem w Polsce, które wydało zgodę na powieszenie tęczowych flag na ulicach. Chorągwie pojawiły się w centrum miasta, m.in. na al. Niepodległości i Placu Wolności. Tędy w sobotę przejdzie już po raz dwunasty Marsz Równości. W demonstracji ma wziąć udział m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Tomasz Lewandowski, a także Robert Biedroń i reżyserka Agnieszka Holland.

Marsz Równości będzie zwieńczeniem odbywającego się festiwalu Poznań Pride Week, w ramach którego organizatorzy przygotowali szereg warsztatów, paneli dyskusyjnych, pokazów filmowych i imprez dotyczących równości osób LGTB. Geje, lesbijki, przedstawiciele mniejszości nie tylko seksualnych chcą walczyć z uprzedzeniami, stereotypami i nietolerancją.

Przypomnijmy, że na rozpoczęcie Poznań Pride Week w minioną niedzielę spod Areny ulicami: Jarochowskiego, Wyspiańskiego, Matejki, Szylinga na Jeżyce, a następnie przez centrum do Nowej Gazowni nad Wartą przejechała tęczowa parada rowerowa, w której udział wzięło blisko 50 osób.

Marsz Równości wyruszy o godz. 13:00 z Parku Marcinkowskiego i przejdzie ulicami: al. Niepodległości, Św. Marcin, al. Marcinkowskiego, Plac Wolności, Ratajczaka, al. Niepodległości. Wydarzenie to poprzedni piknik w Parku Marcinkowskiego. W ubiegłorocznym Marszu Równości wzięło udział ok. tysiąca osób.

Tymczasem Poznań Pride Week i Marsz Równości nie podoba się środowiskom prawicowym i narodowym. W oświadczeniu podpisanym przez m.in. Prawo i Sprawiedliwość, KORWIN, Narodowców RP, Stowarzyszenie Wielkopolscy Patrioci i Młodzież Wszechpolską przeczytamy m.in.:

"Prezydent Jacek Jaśkowiak aktywnie afirmuje szerzenie degeneracji, godząc w podstawowe wartości moralne oraz porządek publiczny. Jeśli J. Jaśkowiak najlepiej się realizuje machając tęczową flagą, boksując się na ringu z celebrytami, paląc w ZOO kość słoniową, tropiąc wyimaginowanych faszystów i malując (gdzie popadnie) czerwone ścieżki, to sugerujemy zajęcie się twórczością estradową. Apelujemy do mieszkańców naszego miasta, by zbojkotowali marsz służący promocji dewiacji(...)".

Aktualizacja 24.09.2016 godz. 09:08: Jak poinformowała Grupa Stonewall: Dziś w nocy wszystkie tęczowe flagi zostały zniszczone lub skradzione. Jeśli ktoś myśli, że to koniec, jest w wielkim błędzie. Obiecaliśmy Marsz Równości z flagami na ulicach Poznania i tak właśnie będzie :)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: