Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kaponierze ma być bezpieczniej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kaponierze ma być bezpieczniej
22-09-2016 09:56   redakcja, Biuletyn Miejski
O problemie z przechodzeniem pieszych przez przejazd rowerowy i autobusach, które dwukrotnie uderzyły w słup sieci trakcyjnej mówili poznańscy radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, którzy w środę odwiedzili zmodernizowane Rondo Kaponiera.

9 września w godzinach porannych autobus linii nr 69 skręcając z Mostu Uniwersyteckiego w lewo w ul. Roosevelta uderzył w słup sieci trakcyjnej na Rondzie Kaponiera. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ranne. Podobny wypadek miał miejsce trzy dni później, jednak tym razem nic poważniejszego się nie stało.

Przedstawiciele MPK wyjaśniali, że kierowcy zostali już poinformowaniu o konieczności szczególnej uwagi na rondzie. Zdaniem MPK kierowcy miejskich autobusów umieją korzystać z takich rond, gdzie jeżdżą po torowisku, są już bowiem takie rozwiązania w Poznaniu.

Nie tylko o ostatnich zdarzeniach drogowych na Rondzie Kaponiera, ale również o przechodzeniu pieszych po pasach rowerowych rozmawiali z służbami poznańscy radni podczas środowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.<./p>

Widzimy, że przy nas, choć stoi z nami policja, straż miejska i inne służby ludzie przechodzą przez przejazd dla rowerzystów jak gdyby nigdy nic – zauważyła Lidia Dudziak, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.

To znaczy, że są oni pewni tego, że mogą tutaj przechodzić, że to legalne. Nie zdają sobie sprawy, że jest to zakazane, może postawić jakieś tymczasowe znaki? – dodał radny radny Tomasz Kayser.

Policjanci przypomnieli, że wnioskowali o to już w sierpniu.

Przy odbiorze ronda wskazywaliśmy na konieczność montażu znaku zakazu dla pieszych. To żadna przyjemność stać i karać mandatami pieszych, poza tym nie możemy stać tutaj wiecznie – powiedział mł. asp. Józef Klimczewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Niebawem na Rondzie Kaponiera pojawi się dodatkowe oznakowanie.

Do końca tego tygodnia, najdalej na początku przyszłego te rozwiązania zostaną wprowadzone w życie – obiecał Krzysztof Sas, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która realizowała przebudowę Ronda Kaponiera.

Także Biuro Miejskiego Inżyniera Ruchu wydało już decyzje w sprawie tych znaków – mówił Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Jak tłumaczyli urzędnicy znaki do tej pory się nie pojawiły, bo zbierane są wszystkie poprawki konieczne do wprowadzenia na Rondzie Kaponiera, tak by równocześnie wpisać je do planów i zrealizować. W najbliższych tygodniach korekta niektórych elementów oznaczenia i małej infrastruktury będzie już realizowana przez służby techniczne.

Radni zwrócili też uwagę na sadzoną zieleń w klombach w obrębie Kaponiery.

MPK zwraca uwagę, że krzewy tam sadzone zasłonią widoczność kierowcom, to może zagrażać bezpieczeństwu – mówiła radna Lidia Dudziak.

Sprawdzenie tych informacji obiecali przedstawiciele ZTM i w razie rzeczywistego zagrożenia - zmianę projektu.

Jan Gładysiak / Biuletyn Miejski


Komentarze (3)

23-09-2016 19:09:17
mieszkaniec
W normalnym kraju,podałby się do dymisji: radny Tomasz Kayser." Wieloletni Pierwszy Zastępca Prezydenta Groblenego nadzorował Biuro Koordynacji Projektów do zakresu zadań należało prowadzenie spraw: bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współpracy z Policją i Strażą Pożarną na zasadach określonych w odrębnych przepisach...
22-09-2016 10:17:23
REDAKCJA
@S.: Dzieki za zwrócenie uwagi. Poprawione. Pozdrawiam.
22-09-2016 10:04:09
S.
"Kierowcom", a nie "kierowcą.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

12

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich
w godz 12:00-19:00, ul. Dmowskiego przy SP77

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: