Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Torowisko na Grunwaldzkiej zostanie wydzielone najwcześniej pod koniec października - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Torowisko na Grunwaldzkiej zostanie wydzielone najwcześniej pod koniec października
21-09-2016 07:43   Janusz Ludwiczak
Wiceprezydent Maciej Wudarski zapowiadał, że najpóźniej do końca sierpnia wydzielone zostanie torowisko tramwajowe na ul. Grunwaldzkiej. Tymczasem stanie się to najwcześniej w październiku. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na "Wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej, Bukowskiej, Szylinga wraz z wdrożeniem zmian na sygnalizacjach świetlnych".

Wydzielenie torowiska na ulicy Grunwaldzkiej jest konieczne. Tramwaje nie powinny stać w korkach. Zmiany planujemy wprowadzić do otwarcia Kaponiery, najpóźniej do końca wakacji, czyli 31 sierpnia – mówił na początku lipca Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Tak jednak się nie stało. Dopiero w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na "Wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej, Bukowskiej, Szylinga wraz z wdrożeniem zmian na sygnalizacjach świetlnych".

Wykonawcy, którzy staną w przetargu na "Wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej, Bukowskiej, Szylinga wraz z wdrożeniem zmian na sygnalizacjach świetlnych" mają czas do 4 października na składanie ofert do ZDM. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 52 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Torowisko tramwajowe na ul. Grunwaldzkiej zostanie więc wydzielone nie wcześniej niż pod koniec października.

Przypomnijmy. Zmiany zakładają, że tramwaje będą mogły jechać osobnym pasem. Pojazdy komunikacji miejskiej nie mają już stać w korku. Torowisko tramwajowe ma zostać wydzielone na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od Roosevelta do Matejki. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Po wydzielonym torowisku będą mogły poruszać się również autobusy, a także karetki pogotowia obsługujące szpital kliniczny przy zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Stolarskiej oraz wozy strażackie z pobliskiej jednostki JRG2.

Na tym krótkim odcinku ulicy Grunwaldzkiej, przez blokujące samochody tramwaje notują duże opóźnienia. Gdy trwają targi, bywa, że sięgają one nawet 40 minut – przekonywał Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. inżynierii ruchu.

Ponadto zmieni się również organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Szylinga i Matejki. Utworzony zostanie osoby lewoskręt z Grunwaldzkiej w Szylinga (od strony Ronda Jeziorańskiego). Z kolei na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich ma pojawić się sygnalizacja świetlna.

Na razie póki co na ulicy Grunwaldzkiej nie powstanie droga rowerowa, gdyż zastrzeżenia do projektu miały rady osiedli i sporo mieszkańców. Najwięcej emocji budziło zwężenie ulicy Grunwaldzkiej do jednego pasa ruchu na rzecz drogi rowerowej, zwłaszcza na wysokości budynku dawnego kina Olimpia.

Obecnie zakończyliśmy konsultacje społeczne, przystępujemy do projektowania. Pierwsze prace związane z wyznaczeniem drogi rowerowej na Grunwaldzkiej planujemy przeprowadzić dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku – zapowiadał wiceprezydent Maciej Wudarski.


R E K L A M A

Komentarze (4)

22-09-2016 17:51:34
Ja
Bukowska/Zeylanda to będzie kompletny niewypał - nie ma to jak wszędzie pozacieśniać drogi... Przy okazji już teraz jestem w stanie sobie wyobrazić jak korkuje się Grunwaldzka/Matejki w stronę targów przy chociażby dwóch samochodach skręcających w prawo - blokada kompletna bo zapewne zielone światło będzie równolegle nadawane dla samochodów jak i pieszych
21-09-2016 14:48:33
POZ
Tramwaj to priorytet -dobra decyzja. @MARAS wiele osób zagłosuje ponownie na prezydenta/wiceprezydenta - nie martw się - ponieważ poprawiają komfort życia w mieście.
21-09-2016 09:31:35
zadowolony
Nareszcie. Trzeba jeszcze wydzielić na Głogowskiej i zlikwidować te bzdurne lewoskręty w Berwińskiego i Śniadeckich. Nowa Kaporniera? Przecież to odbudowa starej fanaberii Gierka, która niczego nie wniosła.
21-09-2016 08:08:40
MARAS
GRATULUJE POMYSŁU !!!!!!!!!!!!!!, W KOŃCU MIASTO PRZEZ TAKIE POMYSŁY BĘDZIE CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE, A NOWA KAPONIERA NIEPRZEJEZDNA . TO BĘDZIE KONIEC RZĄDÓW PANA WICE PREZYDENTA . JESZCZE RAZ GRATULUJĘ POMYSŁU NA BLOKADĘ CENTRUM MIASTA.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: