Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rowerzyści popedałowali z tęczowymi flagami spod Areny przez Poznań nad Wartę {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rowerzyści popedałowali z tęczowymi flagami spod Areny przez Poznań nad Wartę {WIDEO}
18-09-2016 23:44   Janusz Ludwiczak
Blisko 50 osób wzięło udział w tęczowej paradzie rowerowej, która w niedzielne popołudnie wyruszyła spod Areny i ulicami: Jarochowskiego, Wyspiańskiego, Matejki, Szylinga na Jeżyce, a następnie przez centrum do Nowej Gazowni nad Wartą. W ten sposób rozpoczął się Poznań Pride Week – tydzień poświęcony osobom LGBT, którego kulminacyjnym punktem będzie Marsz Równości.

Tęczowy przejazd rowerowy był jednym z wydarzeń rozpoczętego w niedzielę Poznań Pride Week - tygodnia poświęconego osobom LGBT. Geje, lesbijki, przedstawiciele mniejszości nie tylko seksualnych chcą walczyć z uprzedzeniami, stereotypami i nietolerancją.

Chcieliśmy zrobić coś nowego. Z reguły lubimy rowery. Stwierdziliśmy, że będzie to fajny akcent na rozpoczęcie Poznań Pride Week. Prezydent Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Maciej Wudarski, którzy są zapalonymi cyklistami otrzymali zaproszenie, ale nie mamy potwierdzenia czy się pojawią – powiedział Arek Kluk, prezes Stowarzyszenia Grupa Stonewall.

Rowerzyści z tęczowymi flagami wyruszyli spod Areny i ulicami Jarochowskiego, Wyspiańskiego, Matejki, Szylinga i Bukowską dotarli na Jeżyce, a następnie ulicami centrum miasta dojechali pod Nową Gazownię.

Głównym wydarzeniem Poznań Pride Week będzie sobotni Marsz Równości, który po raz dwunasty przejdzie ulicami Poznania. W ubiegłorocznej demonstracji wziął udział również Jacek Jaśkowiak, jako pierwszy urzędujący prezydent miasta w Polsce. Trasa Marszu Równości ma być udekorowana tęczowymi flagami. Organizatorzy zaplanowali również m.in. projekcje filmowe, koncerty, warsztaty salsy i piknik w Parku Mickiewicza.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

20-09-2016 21:07:39
s
Popedalowali powiadacie :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: