Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W 115. rocznicę konsekracji - suma odpustowa, orkiestra dęta, wypieki i kawa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W 115. rocznicę konsekracji - suma odpustowa, orkiestra dęta, wypieki i kawa
17-09-2016 00:43   Janusz Ludwiczak
Święto swojej patronki obchodzili w czwartek wierni z Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Wieczorem odprawiono uroczystą sumę odpustową, po której czekał na wszystkich poczęstunek: kawa i tradycyjny łazarski wypiek z serem lub makiem oraz występ Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania i Joanny Horodko, solistki Teatru Muzycznego.

Odpust przypadł w dniu patronki świątyni - święta Najświętszej Maryi Panny Bolesnej oraz w 115. rocznicę konsekracji kościoła przy ul. Głogowskiej.

Główne uroczystości odbyły się wieczorem. Sumę odpustową o godz. 18 odprawił ks. Krzysztof Ratajczak, były wikariusz, obecnie proboszcz Parafii WszystkiNach Świętych w Otorowie.

Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek: kawa i specjalny łazarski wypiek - tradycyjne warkocze z makiem lub serem oraz pączki. Na tę okazję organizatorzy przygotowali dla parafian i gości ponad tysiąc porcji.

Na odpuście było coś miłego nie tylko dla ciała, ale też i dla ducha. Parafianie mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania przy MPK oraz spektakli, przygotowanych przez Piotra Witkowskiego i Leszka Rotha. Zaśpiewała również Joanna Horodko, solistka Teatru Muzycznego.

Równo 115 lat temu, w niedzielę 15 września 1901 roku, w patronalne święto Matki Boskiej Bolesnej ks. biskup Edward Likowski dokonał konsekracji kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Więcej w artykule: Kościół Matki Boskiej Bolesnej ma już 115 lat! {HISTORIA, ARCHIWALNE ZDJĘCIA}.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: