Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach powstaje żłobek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach powstaje żłobek
12-09-2016 04:54   Janusz Ludwiczak
3 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie działalność żłobek. Placówka będzie otwarta dla rodzin mieszkających na terenie Poznania oraz pracowników Targów.

Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie z Fundacją Familijny Poznań oraz Miastem Poznań podjęły decyzję o wsparciu pracujących rodziców i przystąpiło do konkursu realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego "Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi".

Żłobek będzie zlokalizowany w pawilonie nr 6, na parterze budynku, od strony ul. Święcickiego. Pomieszczenia przeszły gruntowny remont i spełniają restrykcyjne wymogi stawiane przed tego rodzaju placówkami. Inicjatywa ma na celu aktywizację zawodowa osób, które z powodu braku innej opieki nad dziećmi w wieku 20 miesięcy do 3 lat, nie mogą podjąć pracy zawodowej. Do udziału w projekcie zapraszamy osoby planujące powrót do pracy zawodowej po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim czy wychowawczym oraz osoby bezrobotne zamieszkałe w Poznaniu – informuje Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP.

Nowo powstały żłobek zapewni opiekę 26 dzieciom przez 10 godzin dziennie. Operatorem placówki będzie Fundacja Familijny Poznań. W okresie trwania projektu (03.10.2016-31.09.2017), dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego, miesięczny koszt pobytu dziecka wraz z wyżywieniem wyniesie 300 zł.

W pierwszym naborze do żłobka zostało przyjętych czternaścioro maluchów. Dziewięcioro to dzieci pracowników Targów – wyjaśnia Karolina Nawrot z MTP.

Nabór prowadzi Fundacja Familijny Poznań, ul. Gorczyczewskiego 2/6, 60-564 Poznań. Składanie formularzy zgłoszeniowych odbywa się jeszcze w poniedziałek, do godz. 12:00. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 14 września.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: