Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arcybiskup odwiedził muzułmanów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arcybiskup odwiedził muzułmanów
09-09-2016 05:41   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu arcybiskup Stanisław Gądecki zawitał do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego przy ul. Biedrzyckiego, gdzie zwiedził meczet - salę modlitewną i spotkał z się z poznańskimi muzułmanami.

W minioną środę, 30 sierpnia na zaproszenie imama Youssefa Chadida Metropolita Poznański ks. arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, które mieści się przy ul. Biedrzyckiego.

Jego Ekscelencja zwiedził salę modlitewną, rozmawiał z przedstawicielami Ligi Muzułmańskiej w RP : mufti Nidal Abu Tabaq i AbdulJabbar Al Koubaisy , przedstawicielami wspólnoty wielkopolskiej oraz przedstawicielami środowisk chrześcijańskich a następnie zobaczył wystawę :"Koran- księga pokoju i miłosierdzia Bożego". Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze – wyjaśnia imam Youssef Chadid z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego.

Poznańscy muzułmanie wydali również oświadczenie:
"Bardzo dziękujemy abp. Stanisławowi Gądeckiego za odwiedzenie naszego centrum islamskiego w Poznaniu. Uważamy, że trzeba propagować dialog między wyznawcami dwóch religii w Polsce, trzeba dążyć do stworzenia atmosfery sprzyjającej swobodzie praktyk religijnych, przy jednoczesnym poszanowaniu każdej z nich" - czytamy w oświadczeniu imama Youssefa Chadida, przewodniczącego Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej, kierownika Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego.


Komentarze (2)

01-12-2016 16:33:58
Podróżnik
Całe szczęście dla ks.Arcybiskupa że spotkanie odbyło się w Polsce. bo gdyby to było w kraju muzułmańskim (gdzie są u siebie) to z wielką pompą oderżnęli by mu głowę jako "niewiernemu" Tak nakazuje koran.
09-09-2016 18:31:53
Hania
Bardzo dobrze.
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: