Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto zaprasza pod Arenę na Dzień Energii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto zaprasza pod Arenę na Dzień Energii
09-09-2016 05:19   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Parku Kasprowicza odbędzie się piknik w ramach Poznańskiego Dnia Energii, podczas którego nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych. W programie przewidziano m.in. pokazy tańca, kursy zumby, prezentacja mody recyklingowej i pokaz iluzji. Wieczorem wystąpi Margaret. Po koncercie planowany jest wyjątkowy pokaz iluminacji świetlnej. Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Poznania, a jej głównym celem jest kształtowanie świadomości energetycznej poznaniaków.

Podczas pikniku w parku Kasprowicza poznaniacy będą mogli się dowiedzieć, jakie możliwości dają odnawialne źródła energii, jak świadomie i racjonalnie gospodarować energią, a także jak sami możemy ją wytwarzać i odzyskiwać. Praktycznych porad do wykorzystania w codziennym życiu udzielać będą eksperci, partnerzy wydarzenia.

Poznański Dzień Energii wpisuje się w politykę energetyczną miasta, która koncentruje się przede wszystkim na poprawie naszej efektywności energetyczne. Miasto realizuje już szereg działań, których celem jest obniżenie kosztów za energię związanych z utrzymaniem i eksploatacją budynków użyteczności publicznej m.in.: szkół, przedszkoli i żłobków oraz eksploatacją oświetlenia ulicznego. Są to np. grupowe zakupy energii elektrycznej i gazu, współpraca z gestorami sieci, ale też wspieranie racjonalnego użytkowania energii. Edukacja mieszkańców w tym zakresie oraz promowanie wśród poznaniaków ekologicznego i oszczędnego podejścia do korzystania z energii to kolejny krok na drodze do osiągnięcia celów naszej polityki energetycznej – mówi Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Poznański Dzień Energii będzie miał charakter pikniku rodzinnego z licznymi atrakcjami, zarówno na scenie jak i poza nią. Imprezę otworzy Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, a zakończy występ gwiazdy wieczoru – Margaret. Po koncercie planowany jest wyjątkowy pokaz iluminacji świetlnej. W programie artystycznym znalazły się też m.in. pokazy tańca, kurs zumby, stacjonarny konkurs triathlonowy, występy zespołów muzycznych, gry i zabawy z nagrodami, prezentacja mody recyklingowej czy pokaz iluzji.

Dla aktywnych organizatorzy przygotowali zajęcia edukacyjno-rekreacyjne w strefach Bike, Dance, Energia dla Seniora, Energia i Zdrowie, Gry i zabawy oraz Wiedza. Każda z tych stref obejmować będzie stanowisko z profesjonalnymi doradcami i instruktorami. Warto zajrzeć też do strefy laboratoryjnej, gdzie pod czujnym okiem studentów Politechniki Poznańskiej, każdy będzie mógł stworzyć prąd z niczego. Dla dzieci będzie dmuchany plac zabaw, trampoliny, suchy basen z piłeczkami, ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

Wszystkie wydarzenia związane z Poznańskim Dniem Energii odbywać się będą w Parku Kasprowicza przy hali widowiskowej Arena. Specjalnie na tę okazję powstanie tam Miasteczko Energii, gdzie partnerzy wydarzenia będą prezentować swoje zasoby, odpowiadać na pytania oraz prowadzić konkursy dla uczestników imprezy.

Podczas Poznańskiego Dnia Energii, w godzinach od 14:00 do 20:00, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech w miejscowości Amatrice. Datki do puszek Caritasu zbierać będzie kilkunastu wolontariuszy, w tym m.in. zastępca prezydenta Jędrzej Solarski.

Harmonogram programu artystycznego:
• 13:45 -14:20 otwarcie pikniku, pokaz tańca
• 14:25 -14:45 występ grupy Droryje
• 14:50 -15:10 zajęcia taneczne Zumba
• 15:15 -15:35 pokaz „Triathlon w poznańskim stylu”
• 15:40 -16:20 występ Piosenkowa Krowa
• 16:25 -16:40 konkurs wiedzy o energii
• 16:45 -17:05 wyścig triathlonowy
• 17:10 -17:20 występ uczestników warsztatów muzyczno – recyclingowych
• 17:25 -17:50 konkurs rodzinny „Dobrze (wy)rzucam” oraz finał konkursu „Maluję z Energią”
• 17:55 -18:15 pokaz mody recyklingowej
• 18.20 -18:50 pokaz iluzji
• 19:00 -20:00 koncert gwiazdy - Margaret
• ok. 20:15 – pokaz iluminacji, zakończenie Poznańskiego Dnia Energii

Harmonogram programu edukacyjno - rekreacyjnego:
• 14:00 -18:30 warsztaty tworzenia latawców
• 14:00 -18:30 warsztaty tworzenia lampionów
• 14:00 -17:00 warsztaty recyklingowo-modowe
• 14:00 -16:30 warsztaty recyclingowo-muzyczne
• 16:00 -18:30 strefa Bike – maraton spinningowy
• 15:30 -18:30 strefa Dance
• 14:00 -18:30 strefa Energia dla Seniora
• 14:00 -18:30 strefa Energia i Zdrowie
• 14:00 -18:30 strefa Gry i Zabawy
• 15:00 -18:00 strefa Wiedza


Fot: mar.org.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: