Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pospieszna e"L"ka zostanie zlikwidowana. Na Łazarz wraca "trójka", którą dojedziemy na deptak - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pospieszna e"L"ka zostanie zlikwidowana. Na Łazarz wraca "trójka", którą dojedziemy na deptak
31-08-2016 07:09   Janusz Ludwiczak
Od czwartku tramwaje i autobusy będą częściej podjeżdżać na przystanki. Równocześnie na Łazarz powróci "trójka", którą będzie można dojechać bezpośrednio na dworzec i pod Browar. Ponadto po 10 latach funkcjonowania zlikwidowana zostanie jedyna linia pospieszna L, która umożliwiała szybki dojazd z dworca na lotnisko. W zamian autobusy linii nr 59 zostaną wydłużone pod dworzec Poznań Główny. To nie jedyne zmiany w komunikacji od 1 września.

Bimby i busy pojadą częściej

Od września wprowadzony zostanie zasadniczy (zimowy) rozkład jazdy. Tramwaje (z wyjątkiem linii nr 3, 4 i 11) w dni robocze w godz. od 6:30 do 9:00 oraz od 14:00 do 18:30 będą kursować co 10 minut, od 9 do 14 co 12 min, a wieczorami, w soboty i niedziele co 20 minut. Częściej będą na przystanki podjeżdżać również autobusy m.in. linii nr 51, 63, 64, 68, 69, 82 i 93 - w godzinach szczytu w dni robocze co 12 minut.


"Trójką" znów dojedziemy z Łazarza na dworzec i deptak

Od czwartku na tory powracają tramwaje linii nr 3, które z Górczyna będą jeździć przez Głogowską, Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje, Śródkę, Plac Wielkopolski, Teatralkę na Wilczak. "Trójka" jeździć będzie tylko w dni robocze od 6:30 do 18:30 co 20/24 minuty.

Przywrócone zostanie również kursowanie linii nr 19 na trasie: Os. Sobieskiego - trasa PST - Dworzec Zachodni (kursy w dni robocze od 6:30 do 9:00 oraz w niedziele i święta od 16:00 do 21:00).


"Ósemka" pojedzie przez Teatralkę, "12", "14", "15" i "19" wracają na PeSTkę

W związku z zakończeniem remontu torowiska na ul. Fredry od czwartku "ósemka" nie będzie jeździć już objazdem przez Most Uniwersytecki, Św. Marcin i Gwarną.

Z kolei z Łazarza na Piątkowo będzie można dojechać tramwajami linii nr 12, 14, 15 i 19. Ponadto uruchomiona zostanie przedłużona trasa PeSTki od ul. Głogowskiej przez Dworzec Zachodni i dalej pod Mostami: Dworcowym, Uniwersyteckim i Teatralnym. W związku z pracami prowadzonymi przy budowie nowej stacji PST tramwaje nie będą jeszcze przez najbliższe 2 tygodnie zatrzymywać się pod Rondem Kaponiera.


Autobusy wracają na Dworcową. Po 10 latach likwidują "eLkę" - ostatni pospieszny autobus

Od czwartku przywrócony zostanie ruch autobusów w ciągu ulicy Dworcowej do placu Dworcowego. Będą tamtędy jeździć autobusy linii nr 59, 68 oraz nocne 235, 236, 239, 246 i 251. Dla autobusów linii 51 przystanek przy Dworcu Głównym znajdować będzie się w dalszym ciągu przy galerii City Center.

Równocześnie po 10 latach funkcjonowania ZTM likwiduje pospieszną linię L. Zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego wielu mieszkańców narzekało, że "L" zatrzymuje się jedynie na dwóch przystankach.

Linia pospieszna L kursująca na trasie lotnisko Ławica - centrum - Poznań Główny zostanie zlikwidowana. W zamian pasażerowie będą mogli korzystać z linii nr 59. Zostanie ona wydłużona - autobusy skierowane zostaną ulicą Dworcową do pętli Poznań Główny, zwiększona zostanie częstotliwość kursów - wynosić będzie w dni robocze co około 15 minut – przekonuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Linia pospieszna L została uruchomiona przez MPK 1 września 2006 roku. Umożliwiała bezpośredni dojazd w kwadrans z dworca kolejowego na lotnisko. Autobusy "L" zatrzymywały się jedynie na Bałtyku i przy Szpitalnej.


"Nocki" dojadą do Teatralki. "63" i "69" pojadą Mostem Uniwersyteckim

To nie koniec zmian. Autobusy linii nr 63 i 69 będą już na stałe jeździć przez Most Uniwersytecki, Św. Marcin i al. Niepodległości po trasie:
... – Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka (po obsłużeniu przystanku przy Jowicie wjazd w torowisko tramwajowe) – Święty Marcin (za platformą przystankową zjazd z torowiska i wjazd w jezdnię) – Al. Niepodległości – ...
W kierunku przeciwnym na ulicy Święty Marcin wjazd w torowisko i przejazd po nim przez ul. Roosevelta aż do przystanku "Bałtyk".

Z kolei autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 będą dojeżdżać do Teatralki po trasie:
... – Głogowska – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Most Teatralny – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – ...
Na rondzie Kaponiera autobusy odjeżdżać będą z przystanku na ul. Roosevelta w kierunku południowym. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach tramwajowych "Most Dworcowy" w obu kierunkach.

Do Mostu Teatralnego przez Bukowską, Zeylanda, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Roosevelta i następnie do Ronda Kaponiera pojadą również autobusy linii nr 240 i 242. Z kolei "251" zostanie wydłużony ulicą Dworcową na pl. Dworcowy do pętli "Poznań Główny".


Komentarze (1)

31-08-2016 08:48:29
kajka
Ciekawe kto narzekał na e-Lke, ktoś kto jezdzi codziennie z Ławicy na Dworzec wie ile czasu zajmuje przejazd autobusem 59 a ile L. Teraz bede wracac z pracy- pracuje na lotnisku 2 godziny , bo 59 nigdy nie jeżdzi punktualnie i bedzie na kazdym przystanku stawał. U nas zawsze tak jest ze ci co najmniej korzystaja z czegoś to na to narzekają. Już widzę jak teraz ludzie wysiadajacy z samolotow jada 59 na dworzec- zaraz sie zacznie narzekanie ze jest tłok w autobusie. A 59 jedzi 3 razy w ciagu godziny. I jeszcze jedno dlaczego tramwaj nr 3 jezdzi tylko do 19. Studenci którzy studiuja na AWF maja zajecia do 21 i chetnie wracali by jedna lina na łazarz , bez przesiadek. ale jak zwykle w ZTM nie jeżdżą komunikacja iejska tylko samochodami Bardzo dziekuje ZTM za cudne decycje .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

do 04-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Caravans Salon Poland 2020" - Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
"Boatex" - Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych

03

paź

11:00
Łazarz
Spacer tropem Łazarskich bambrów
To historia pisana nazwiskami familii, których korzenie sięgają pierwszych rodzin przybyłych z okolic Bambergu do podpoznańskich wsi. W Świętym Łazarzu gospodarzył

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: