Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażnicy miejscy obchodzili swoje święto. Jesienią przeniosą się na Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażnicy miejscy obchodzili swoje święto. Jesienią przeniosą się na Głogowską
31-08-2016 00:52   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek obchodzony był Dzień Straży Gminnej. Z tej okazji wybrano najlepszego poznańskiego strażnika miejskiego, a ślubowanie złożyło 14 nowych funkcjonariuszy, w tym 6 pań. Jesienią Straż Miejska przeniesie się do nowej siedziby przy ul. Głogowskiej 26, znajdzie się tam również referat Grunwald.

Dzień Straży Gminnej, który przypada 29 sierpnia został ustanowiony w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, która określa funkcjonowanie straży miejskich i gminnych w Polsce.

W tym roku poznańscy strażnicy świętowali nieco inaczej. Wybrano najlepszego strażnika 2016 roku, którym został Piotr Draniczarek. W poznańskiej Straży Miejskiej pracuje od 23 lat. W służbie patrolowej niemal we wszystkich jednostkach straży. Obecnie jest strażnikiem osiedla Zielony Dębiec w referacie Wilda – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Podczas uroczystości ślubowanie złożyło 14 nowo przyjętych funkcjonariuszy, wśród których jest 6 pań.

Jesienią Straż Miejska ma przenieść się z Placu Kolegiackiego do nowej siedziby przy ul. Głogowskiej 26. W budynku na przeciwko dawnego Hortexu znajdować będzie m.in. referat Grunwald, a także wydziały logistyczne.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: