Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piknik sąsiedzki odbył się przed Olimpią - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piknik sąsiedzki odbył się przed Olimpią
29-08-2016 01:52   Janusz Ludwiczak
Niedzielne popołudnie na skwerze przed budynkiem dawnego kina Olimpia odbył się piknik sąsiedzki. Nie zabrakło podwieczorka przy wspólnym stole, sąsiedzkich opowieści i pchlego targu. Teatr Fuzja zabrał najmłodszych w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie oraz nauczył ciekawostek o otaczającym nas świecie. Dla dorosłych wystąpił zespół "Przedwojenne Piosenki”, który wykonał znane utwory z lat 20` i 30` oraz zapomniane melodie z wpływami muzyki węgierskiej czy cygańskiej.

Od początku lipca skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej zamieniał się w "Krainę Olimpia". W każdą sobotę odbywały się tutaj zajęcia dla dzieci. Najmłodsi stworzyli osadę, w której znalazły się domki i piracki statek. Co tydzień organizowane były zajęcia z majsterkowania, zajęcia plastyczne, a nawet warsztaty z tworzenia instrumentów muzycznych. Z kolei w piątkowe popołudnia dla dorosłych organizowane były potańcówki.

Przez dwa miesiące wakacji w ramach projektu Centrum Warte Poznania 2016 Scena Robocza ożywiała zapomnianą przestrzeń przed swoją nową siedzibą oddając ją w ręce dzieci i sąsiadów. Opustoszały dziedziniec dawnego kina zamienił się w Krainę Olimpia - skwer sąsiedzki – miejsce przyjazne dla dzieci, pełne baz, huśtawek i zakamarków, które samodzielnie zaprojektowały i stworzyły wraz z zaproszonymi artystami i artystkami. Skwer stał się również miejscem dla dorosłych, dla których pretekstem do spotkania były wieczorne potańcówki z muzyką graną na żywo. Podczas trwania projektu organizatorzy nie tylko zachęcili do aktywnego spędzania czasu, ale też poznawali się z sąsiadami, rozmawiali o wspólnych potrzebach, nawiązywali przyjaźnie – tłumaczy Karolina Wajman ze Sceny Roboczej.

Teraz przyszedł czas na wielki finał. W niedzielne popołudnie na skwerze przed Olimpią przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej odbył się piknik sąsiedzki.

Dzieci mogły spotkać ponownie prowadzących warsztaty, bawić się w osadzie, przypomnieć rzeczy których uczyły się w trakcie ostatnich dwóch miesięcy, np. samodzielnie stworzyć instrumenty, zabawki i ozdoby z kwiatów. Dorośli w tym czasie mogli dać drugie życie niepotrzebnym ubraniom, przedmiotom, książkom, płytom i wszystkim rzeczom zalegającym w domu na sąsiedzkim Pchlim Targu. Wieczorem Teatr Fuzja zabrał dzieci w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie, nauczył ciekawostek o otaczającym nas świecie prezentując spektakl "Odkrywcy". Natomiast wieczór uświetnił wyjątkowy koncert Malwiny Paszek i Tomka Grdenia, czyli zespołu „Przedwojenne Piosenki”, który wykonuje znane utwory z lat 20` i 30` oraz zapomniane melodie z wpływami muzyki węgierskiej czy cygańskiej – podsumowuje Karolina Wajman.

Scena Robocza po przerwie wakacyjnej zaprasza na kolejne spektakle. W najbliższą sobotę 3 września oraz w niedzielę, 4 września o godz. 18:00 grupa WCR zaprezentuje spektakl "zatrzyMANIA". Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: